Pippa Bacca cinayeti İtalyan basınında geniş yer buldu

Pippa Bacca cinayeti İtalyan basınında geniş yer buldu.16442
  • Giriş : 13.04.2008 / 23:08:00

Dünya barışına katkı için yola çıktı. Türkiye'de katledildi. İtalyan basını bunları yazdı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Dünya barışına sanatsal bir etkinlikle katılmak” amacıyla gelinlik giyerek bir arkadaşıyla birlikte İtalya’nın Milano kentinden 8 Mart’ta yola çıkan ve otostopla Tel Aviv’e gitmeyi planlayan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo (33) tecavüz edilerek öldürüldü.

Pippa Bacca olarak tanınan İtalyan sanatçının katil zanlısı Murat Karataş, kurbanının cep telefonunu kullanınca yakalanarak tutuklandı.

Giuseppina Pasqualino di Marineo’nun ölümüne İtalyan gazeteleri de geniş yer verdi.

Corriere della Sera: İnternet sayfasında “Türkiye’de kaybolan İtalyan gelin öldü” başlığıyla verdiği haberde, katil zanlısı için “Ailesi tarafından terkedilmiş işsiz bir budala” tanımlaması yaptı. Haberde, kurbanın fotoğraf makinesinin katilin aracında bulunduğu da bildirildi.

La Repubblica: Gazete internet sayfasında “Kayıp Milanolu artist ölü bulundu” başlığını attı. Haberde “Türk polisi her şey pahasına Pippa’yı bulma sözü vermişti. Ve ölü, çıplak ve çukur içinde bulundu” denirken, di Marineo’nun yola çıkarken söylediği “Rüyamız, otostopla yakın zamanlarda savaşlarla sarsılmış ve hâlâ tamamen sakin olmayan ülkelere seyahat etmek. İki muhteşem gelinlikle cesur bir seyahat olduğunu biliyorum. Ama rüyamız bu” sözleri kullanıldı.

La Stampa: Gazete internetteki sitesinde “Savaşlarla yaralanmış doğu topraklarına barış götüren Milanolu sanatçının hikâyesi en kötü şekilde bitti. Nedeni ve nasıl olduğu hâlâ anlaşılamayan iğrenç bir cinayet” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious