Pippa Bacca için pedal çevirecekler

Pippa Bacca için pedal çevirecekler.19325
  • Giriş : 02.05.2008 / 23:48:00

''Follow The Women For Peace-Barış İçin Kadınları İzleyin'' organizasyonu çerçevesinde 4 ülkede barış için pedal çevirecek 21 Türk kadını, ilk durakları Beyrut'a gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orta Doğu barış sürecinde kadınların aktif rol almasını amaçlayan ''Follow The Women For Peace-Barış İçin Kadınları İzleyin'' organizasyonu çerçevesinde 4 ülkede barış için pedal çevirecek 21 Türk kadını, ilk durakları Beyrut'a gitti.

THY uçağıyla Beyrut'a hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan organizasyonun Türkiye koordinatörü Tacian Topal, 4 yıldır gerçekleştirilen organizasyonun, İngiltere'de uluslararası gençlik çalışma danışmanlığı yapan Detta Regan'ın yaratıcısı olduğu ve koordinatörlüğünü yürüttüğü bir proje olduğunu söyledi.

Topal, Orta Doğu'daki mevcut anlaşmazlık düzenine bir farkındalık yaratabilmek ve barış sürecine katkıda bulunabilmek amacıyla, sadece kadınların katıldığı bir organizasyon olan ''Follow The Women For Peace-Barış İçin Kadınları İzleyin'' etkinliğinin Beyrut'tan başladığını, Suriye-Şam ve Ürdün-Amman'ın ardından Filistin'de son bulacağını kaydetti.

Yolculuk boyunca yaklaşık 300 kilometre pedal çevrileceğini ifade eden Topal, Türk grubunda 20 ile 52 yaş arasında, farklı mesleklerden kadınların bulunduğunu dile getirdi.

Topal, bu organizasyona 30 ülkeden 500'e yakın kadının katılacağını belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da Türk kadın ekibine destek verdiğini vurguladı.

''Pippa Bacca'' adıyla tanınan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo'nun temsili gelinliğini giyen Ela Esra Günad da İtalyan sanatçının öldürülmesinin son derece üzücü bir olay olduğunu ifade ederek, ''Biz, grup olarak bu olayı kınıyoruz. Üzüntümüzü dile getirmek için, Pippa Bacca'nın amacı olan barış için gelinliği giyerek, İstanbul'dan Filistin'e kadar yola çıktık. Onun bu amacını temsili de olsa gerçekleştirmeye çalışacağız. Ailesinin üzüntülerini biz de derinden paylaşıyoruz'' şeklinde konuştu.

Modacı Bahar Korçan'ın hazırladığı gelinliğin, tur süresince Türk ekibi tarafından dönüşümlü olarak giyileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious