Pippa Bacca son olarak katilinin fotoğrafını çekmiş

Pippa Bacca son olarak katilinin fotoğrafını çekmiş.16047
  • Giriş : 14.04.2008 / 20:04:00
  • Güncelleme : 14.04.2008 / 20:11:37

İtalyan sanatçı Pippa Bacca, yolculuğu boyunca bindiği araçların şoförlerinin fotoğraflarını çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gelinlerin Barış Turu projesi kapsamında Milano'dan İsrail'e yola çıkan Pippa Bacca'nın, yolculuk boyunca bindiği bütün araçların şoförlerinin fotoğraflarını çektiği anlaşıldı.

Bacca'nın son otostopunda, katili olacak Murat Karataş'ın da fotoğrafını çektiği öğrenildi. Karataş'ın, işlediği cinayetin ardından Bacca'nın makinesini alıp fotoğraflarını silmek istediği, ancak beceremeyince yanına alıp eve götürdüğü belirlendi.

Polis, Karataş'ın evinde ele geçirdiği makinedeki fotoğrafları incelemeye aldı. Bacca'nın ablası Antonietta Pasqualino, dün cenazenin bulunduğu İstanbul Dolapdere'deki özel bir morga gelerek, kız kardeşinin çok sevdiği "yeşil" kıyafetleri getirdi. Bacca'ya burada, çorabına kadar yeşil olan elbiseleri giydirildi. Ayrıca Bacca için İtalya'da özel yeşil renkte bir tabut yaptırıldığı öğrenildi.

Antonietta Pasqualino, kız kardeşinin daha önce de İstanbul'a otobüsle geldiğini anlatarak, "Çok etkilendiğini anlata anlata bitirememişti" diye konuştu. Pippa Bacca'nın cenazesi bugün İtalya Konsolosluğu yetkililerinin ayarlayacağı uçakla ülkesine gönderilecek. Pippa Bacca için 19 Nisan Cumartesi günü, Milano'da cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi.

'TÜRKLER DOSTUMUZ'

Pasqualino, SABAH'ın "Pippa Bizi Affet" manşetini tercümanı aracılığıyla okudu. Türkiye'nin büyük bir gazetesinin verdiği destekten hoşnut olan Pasqualino, Türk halkından gelen mesajları okuduktan sonra, "Türk halkının bizimle aynı duygularla, nefretlerini dile getirmesi bizi oldukça mutlu etti. Türkler bizim dostumuz. Fırsat bulduğumuz her seferinde Türkiye'ye gelmeye devam edeceğiz" dedi.

"Umarım ömür boyu cezaevinde kalır"

Bacca'nın ablası Pasqualino, kız kardeşini öldüren Karataş'la ilgili olarak, "Yakalandığına çok sevindik. Umarım ömür boyu cezaevinde kalır da başkalarına zarar vermez" dedi. Türk polisine teşekkür eden Pasqualino, "Kardeşimin eşyalarını polis incelemeye götürdü. Başka kişilerin de olayın içinde olup olmadığı incelemeden sonra ortaya çıkacakmış" diye konuştu.

Erdoğan cani için kelime bulamadı

BARIŞ elçisi olarak çıktığı yolda tecavüze uğrayarak öldürülen Pippa Bacca, Başbakan Erdoğan'ı da çok üzdü. Katar'a hareketinden önce Esenboğa'da konuşan Başbakan Erdoğan, "Buna hangi kelimeyi seçeceğimi bilemiyorum. Yani buna alçakça mı dersiniz, canice mi dersiniz, hunharca mı dersiniz, vahşet mi dersiniz. Seçilebilecek kelimelerin bu noktada en üst tonda olanı neyse onunla değerlendirilecek bir hadise. Maalesef buna seçilecek kelime noktasında acze düşüyorum." dedi. Emniyete faili kısa sürede bulduğu için teşekkür eden Erdoğan, "Gerek ailesine, gerekse İtalyan halkına başsağlığı diliyorum. İnanıyorum ki ülkemizde de yargı gerekli değerlendirmelerini yapıp, ondan sonra en adil kararını bu noktada verecektir" diye konuştu.

SABAH: Olayı "Pippa Bizi Affet" başlığıyla duyururken aynı başlığı İtalyanca olarak verdi.

* Zaman: İtalya, Türkiye’yi suçlayan yaklaşımlara geçit vermedi. Barış için gelinlik giyerek otostopla İtalya'dan İsrail'e giden sanatçı Pippa Bacca'nın Gebze'de öldürülmesi büyük üzüntüye yol açtı. Ancak İtalyan halkı Türkiye'yi suçlayıcı yaklaşımlara prim vermedi.

* Milliyet: "Siamo Molto Addoloratı- Acımız çok büyük" manşetiyle duyurdu.

* Star: İtalyanca "Siamo Addolorati- Acı içindeyiz" başlığıyla çıktı.

* Hürriyet: Haberi "Kötü insanlar her yerde var" cümleleriyle yorumladı.

* Takvim: Okuyucularına "Utan Türkiye" manşetiyle duyurdu.

* Akşam: "Yüz Karası " manşetiyle verdi.

* Taraf: " Utancımız mı yası mı büyük" cümleleriyle olayı duyurdu.

* Posta: "Barışa Tecavüz" başlığını kullandı.

* Radikal: Olayı "Balkanlardan otostopla geçti, Türkiye'de öldürüldü. Bu nasıl ülke böyle" başlığıyla verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious