Pippa'nın annesi katilin gözüne bakamadı

Pippa'nın annesi katilin gözüne bakamadı.16047
  • Giriş : 07.10.2008 / 12:48:00

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde aracına aldığı "Pippa Bacca" ismiyle tanınan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualina Di Marineo'yu, tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğü iddia edilen Murat Karataş'ın yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sanığa avukat tahsis edilmemesi ve İtalyanca bilen tercümanın bulunmaması nedeniyle dava ertelendi.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" istemiyle hakkında dava açılan tutuklu sanık Murat Karataş (38), cezaevi aracıyla adliyeye getirildi. Adliyeye girişte ceketi ile yüzünü kapatan Kartaş, daha sonra duruşmanın yapılacağı salona alındı. Duruşmaya Karataş'ın ailesinden kimse katılmazken, İtalyan sanatçının annesi Elena Manzoni ve avukatları Mehmet Eke ile birlikte duruşmada hazır bulundu.

Sanık Karataş, duruşmada avukat tutacak maddi durumu iyi olmadığı için avukat tahsis edilmesini ve savunmasını avukat desteği ile yapılmasını istedi. Baro tarafından avukat tahsis edilmemesi ve İtalyanca bilen tercümanın da bulunmaması üzerine duruşma 4 Kasım tarihine ertelendi.

PİPPA'NIN ANNESİ: KATİLİN GÖZLERİME BAKACAK CESARETİ BİLE OLMADI

Kocaeli Adliyesi'nde çıkan annesi Manzoni avukatları Karataş aracılığı ile soruları cevapladı.

Sanık Karataş'ı görmenin kendisini şaşırmattığını belirten Manzoni, daha önce kızının fotoğraf makinesi ile çektiği fotoğrafları gördüğünü söyledi.

Manzoni, "Katilin kafasını kaldırıp benim gözlerime bakacak cesareti bile olmadı. Bazı duruşmalara katılacağım. Biz Pippa'nın yolunda giderek tüm dünyaya barış mesajı vermek istiyoruz." dedi.

Sanık Murat Karataş'ın ailesini ziyaret edeceği yönünde basında çıkan haberleri de değerlendiren Elena Manzoni, şu an öyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtti. Manzoni; "Aileden böyle bir talep gelirse bir buluşma, görüşme gerçekleştirilebilir. Çünkü olayı kişiselleştirmek gerektiği düşüncesine sahibiz. Murat Karataş'ın işlediği bir suçtan dolayı aile bireylerini suçlamak, onları dışlamak, onların af taleplerini geri çevirmek çok da insani olmaz" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*