Pir Sultan'dan Filistin'e yardıma çağırdı

Pir Sultan'dan Filistin'e yardıma çağırdı.12090
  • Giriş : 25.01.2009 / 01:40:00
  • Güncelleme : 24.01.2009 / 23:35:52

Pir Sultan Abdal Derneği Filistin için 'Bir Yara da Sen Sar' kampanyası başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Manavgat Şubesi, İsrail'in bombalı saldırılarında yaralanan Gazzeliler için başlattığı 'Bir Yara da Sen Sar' kampanyasıyla çok sayıda tıbbı ilaç toplamayı hedefliyor.

Dernek başkanı İmam Sezer, toplanan ilaçların İstanbul'da faaliyet gösteren Filistin Derneği aracılığıyla Gazze'ye gönderileceğini söyledi. İsrail'in Filistin halkına yaptığı insanlık dışı katliamları kınadığını belirten Sezer, atılan bombalarla ölen çocukların resimlerini görünce yüreğinin yandığını söyledi. Filistin'le dayanışmayı tıbbı ilaç yardımıyla pekiştirmek ve bir yaralının acısına merhem olmak için bu kampanyayı başlattıklarını belirten Sezer, vatandaşların evlerinin dolaplarında günü geçmemiş ilaçları yardım için derneklerine teslim etmelerinin yeterli olacağını söyledi. Sezer, "Gazze'de yaralanan masum insanların çığlıkları yüreğimizi dağladı. Filistin'de bebekler değil, insanlığın vicdanı öldü. Topladığımız yardımlarla Filistinli kardeşimizin yarasını sarmak istedik. Her türlü tıbbı ilacı kabul ediyoruz. Bölgede en önemli acil ihtiyaç ilaç ve yiyecek. Umarım yardımlarımızla bir yaralının yarasını sararız." diye konuştu.

Öte yandan Sezer, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un '21'nci Yüzyılın Yezidi İsrail'dir' sözünden ötürü tebrik etti. Sünni kesimden bu tür sözleri daha gür duymak istediklerini ifade eden Sezer, İsrail'in Muharrem ayında yaptığı katliamlarla Ortadoğu'nun Yezidi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*