Pişkinliğin bu kadarına pes!

Pişkinliğin bu kadarına pes!.11454
  • Giriş : 04.04.2008 / 23:19:00

Bingöl'de altında son model cipi olan ve yakınlarının adına 66 gayrimenkulu bulunan bir vatandaşın aynı zamanda yeşil kart sahibi olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye’de nüfus oranına göre en fazla yeşil kartlının Bingöl’de bulunduğunu belirterek, “Altında son model cipi olan ve yakınlarının adına geçirdiği 66 parça gayrimenkul bulunan bir vatandaşın da yeşil kart aldığını tespit ettik. Bu şahısla ilgili soruşturma başlattık, Yeşil kartını iptal ettik” dedi.

Basın toplantısı yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla sağlık müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ‘Tek adımda hizmet’ bürosunun açılmasıyla bundan sonra hiç kimsenin yeşil kart, yaşlılık, özürlü maaşları ile vakıf gibi olanaklardan yararlanmak için elinde evrakla kurum kurum gezmeyeceğini söyledi. Yeşil kart konusuna özellikle değinen Vali Balkanlıoğlu, şunları söyledi:

“Bingöl’ün 26 Mart 2008 tarihi itibariyle nüfusunun yüzde 77’si yeşil kartlı. Nüfusumuz 251 bin, ancak bunun 131 bin 348’i yeşil kartlı. Haksız yere yeşil kart alanları, yeşil kart veren memurlar hakkında inceleme başlattık. Cipi olan vatandaşın resmi kayıtlarda hiçbir mal varlığı görünmüyor.

Ancak çevrede yapılan araştırmalarda çok kıymetli malvarlıkları yakın akrabalarının adına kayıtlı olduğundan haksız yere yeşil kart alan bu şahıs hakkında soruşturma başlattık. Bingöl genelinde tüm yeşil kartları incelemeye aldık, yapılan inceleme sonucunda haksız yeşil kartların tamamı iptal edilecek.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious