'Pişmaniyeciler pişman olmayacak'

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Karaosmanoğlu, D-100 kara yolu üzerinde iş yeri bulunan pişmaniye üreticilerini makamında kabul ederek, D-100 İzmit Geçiş Projesi'nden doğan sıkıntılarını dinledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kocaeli Büyükşehir Belediye BaşkanI Karaosmanoğlu, "Başlı başına bir kurtuluş olan bu projenin sıkıntı vermesi düşünülemez. Bu nedenle kimseyi mağdur etmeden çözümlerimizi üretiriz." dedi. Genel Sekreter Münir Karaloğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarete D-100 kenarında iş yeri olan Semih Karakaş, Ahmet Karakaş, Fuat Mandil, Dursun Körüke, Hakan Bayram ve Suat Mandil katıldı.

Pişmaniye esnafı ise, D-100 İzmit Geçiş Projesi'nin D-100 üzerindeki trafik akışını kesintisiz hale getireceğini, bunun da satışlarını büyük ölçüde azaltacağını kaydetti. Pişmaniyeciler bu nedenle Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine yeni bir yer göstermesini talep etti.

Başkan Karaosmanoğlu da pişmaniyenin İzmit'in en önemli sembollerinden biri olduğunu belirterek, "Sizler aynı zamanda il tanıtımına büyük katkı yapıyorsunuz. Proje nedeniyle yaşadığınız sıkıntıları anlıyorum. Yeni yer konusunda ortak bir mutabakatla sonuca gideriz." dedi. Başkan Karaosmanoğlu, D-100 İzmit Geçiş Projesi'ni başlı başına bir kurtuluş projesi olarak niteleyerek, "Bu nitelikteki bir projenin sıkıntı vermesi düşünülemez. Bu nedenle kimseyi mağdur etmeden çözümlerimizi üretiriz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious