Pistten çıkan uçak ikiye bölündü

Pistten çıkan uçak ikiye bölündü.14104
  • Giriş : 26.05.2008 / 09:07:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 11:44:02

Brüksel yakınlarındaki Zaventem Havaalanında dün öğlen saatlerinde, belirlenemeyen bir sebepten dolayı pistten çıkan Boeing 747 tipi kargo uçağı ikiye bölünerek parçalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Amerikan şirketi olan Kalitta Air'e ait Boeing 747 tipi kargo uçağı Brüksel havalimanında kalkışı sırasında nedeni henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı pistten çıktı. İçinde dört mürettebatın olduğu belirtilen kargo uçağı pistten çıktıktan sonra parçalandı.

Uçağın ön kısmı ile arka kısmı tamamen birbirinden ayrılırken, olayda bir kişinin hafif şekilde yaralandığı kaydedildi. Brüksel, Zaventem ve Vilvoorde Belediyelerine ait itfaiye ekipleri olay yerine intikal ederek parçalanan uçağa acil müdehalede bulundu.

Kızıl Hac yetkilileri de muhtemel bir patlama neticesinde oluşabilecek faciayı engellemek için olay yerine sevk edildi. Brüksel Havalimanında afet durumunlarında geçerli olan kırmız alarm devreye sokuldu.

Görgü tanıkları, Bahreyn'e gitmek üzere yola çıkan Boeing 747 tipi kargo uçağının büyük bir gürültüyle parçalandığını bildirdi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious