Pitbull'un yaraladığı kız ameliyat oldu

  • Giriş : 10.10.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Kaş ilçesinde pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayarak kafasından ağır yaralanan 7 yaşındaki kız çocuğunun durumu iyiye gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün akşam saatlerinde Kaş ilçesindeki yat limanı girişinde bulunan Meis Bar'a ait pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Adile Erdem ilk olarak Kaş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak hastanenin tedavide yetersiz kalması üzerine Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Burada ameliyata alınan Erdem'in ilk operasyonu başarılı geçti. Baba Ahmet Erdem, kızının kafasının arkasından büyük bir parçanın köpek tarafından koparıldığını ve yüzünde de parçalanmalar olduğunu söyledi. İlk ameliyatın ardından kızının uyandığını ve tepkilere cevap verdiğini kaydeden baba Erdem, köpek sahibinden davacı olacağını söyledi.

Bu arada Kaş Kaymakamlığı tarafından köpeği tasmasız tutan işyeri sahibi hakkında savcılığın soruşturma başlattığı bildirildi. Saldırı olayının ardından olayı gerçekleştiren pitbull, Kaş Belediyesi'ne ait köpek barınma evine götürüldü. Burada yapılan incelemelerde herhangi bir hastalığa rastlanmadı.

Kaş Kaymakamlığı tasmasız köpekleri toplatma kararı aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious