'Piyasadaki hareketlilik normal'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Bank Asya Genel Müdürü Ünal Kabaca, borsadaki hareketliliğin dış piyasalardaki gelişmelerden kaynaklandığını belirterek piyasaların gelişmelere göre yönünü bulacağını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bank Asya'nın yüzde 23'lük kısmının halka arz edilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kabaca, istikrar ortamının sağlanması, yurtiçi ve yurt dışında etkin bir şekilde tanıtım çalışmalarının yapılması sonucunda 7 buçuk milyar dolarlık talep toplandığını kaydetti.
Fatih Üniversitesi'nde düzenlenen 'III. Ulusal Girişimcilik' konulu konferansa katılan Bank Asya Genel Müdürü Ünal Kabaca, piyasalarda yaşanan dalgalanmanın dış faktörlerle ilgili olduğunu kaydetti. Dalgalı kur sisteminde döviz ve borsada bu gibi iniş ve çıkışlar olabileceğini bunun da normal karşılanması gerektiğine işaret etti.

Bank Asya'nın yüzde 23'lük kısmının halk arz edilmesiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kabaca, halka arz öncesinde yurt içinde ve yurt dışında önemli tanıtım çalışmaları yaptıklarını belirtti. Ekonomiye olan güvenin artması, bankacılığa yabancı talebinin yükselmesi ve Bank Asya'nın kendi mali verilerinin talep oranının yüksek olmasında etkili olduğunu ifade eden Kabaca, talebin 4.8 milyar dolarını yabancı, 2.7 milyar dolarını da yerli girişimcilerin oluşturduğunu kaydetti.

Borsadaki hisse senetlerinin değerlerinin son dönemde düşüşe geçmesine rağmen Bank Asya hisselerinin değerlerini koruması ve yükselmesini de değerlendiren Kabaca, kural gereği borsadaki hisselerle ilgili açıklama yapmasının mümkün olamayacağını belirtti. Yeni bir banka olmalarına rağmen yatırımcıların halk arz edilen hisselere önemli ölçüde ilgi gösterdiklerini anlatan Kabaca, "Yatırımcılar araştırmışlar, halka arz ettiğimiz hisseleri kendi yatırımlarına uygun bulmuşlar. Bu bizim için çok önemli" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious