PKK, asker ailelerine telefon açıyor!

PKK, asker ailelerine telefon açıyor!.15664
  • Giriş : 01.11.2007 / 01:05:00
  • Güncelleme : 01.11.2007 / 01:05:06

Kaçırılan askerin eşini arayan teröristler, "DTP'den yardım isteyin" dediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki hain saldırının ardından kaçırılan 8 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Halis Çağan'ın Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde yaşayan eşini arayan teröristler, "DTP'den yardım isteyin" dediler.

Terör örgütü PKK'nın gerçekleştirdiği hain saldırının ardından kaçırılan 8 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Halis Çağan'ın baba ocağında endişeli bekleyiş devam ediyor. Gazeteci Fatih Altaylı'nın kayıp askerlerin kurtulduğu yönündeki yazısı ilçede büyük bir heyecana neden olurken, yetkililerden haberi doğrulayan açıklama gelmemesi Çağan ailesini yeniden derin üzüntüye yöneltti. 4 yaşındaki kızı Zeliha Sultan ile birlikte eşinden gelecek mutlu bir haber bekleyen Zübeyde Çağan, "Eşim mutlaka kurtulacak, bundan eminim. Önceki gün çeşitli internet sitelerinde bu yönde haberler okuduk. Ancak bu haber henüz doğrulanmadı. Umutla bekliyoruz" dedi.

"DTP'DEN YARDIM İSTEYİN"

İHA'nın haberine göre, geçtiğimiz günlerde uydu telefonundan teröristlerin kendisini aradığını söyleyen Zübeyde Çağan, "Benim konuşmama bile fırsat vermeden, sürekli birşeyler anlatıyorlardı. Özellikle "Niçin DTP'den yardım istemiyorsunuz? DTP'den yardım isteyin" diyorlardı. "Gidin Ankara'ya partinin önünde eylem yapın" diye konuşuyorlardı. "Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde de protesto gösterisi yapın" dediler, diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious