PKK, Bingöl'de köylüleri elektriksiz bıraktı

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Son zamanlarda eylemlerinin çoğunu bombalı saldırılarla gerçekleştiren PKK, bu sefer Bingöl'ün Genç ilçesi Doğanca köyündeki trafoya bombalı saldırı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Genç ilçesine bağlı 15 yerleşim yerine elektrik sağlayan Doğanca köyündeki trafoda patlama oldu. Yapılan incelemelerde patlamanın PKK tarafından yerleştirilen gaz tesirli bombadan kaynaklandığı tespit edildi.

Olay yerinde inceleme yaptığını belirten Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (FEDAŞ)Bingöl Müessese Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, patlamanın gaz tesirli bombadan kaynaklandığını ifade etti.

Arslanboğa gaz tesirli bombanın trafo kabinin duvarlarını yıktığını ve içerdeki bütün teçhizatı kullanılamaz hale getirdiğini aktardı.

Şimdilik yerleşim yerlerine enerji ulaştırmak amacıyla bağlantıların düz yapılacağını ve ekiplerin bölgede çalışma başlattığını belirten Arslanboğa, bu patlamayla çok büyük maddi kaybın olduğunu ancak en kısa sürede yine aynı yerde yeni bir trafo yapılması gerektiğini söyledi.

Patlama nedeniyle Bingöl -Diyarbakır yolu uzun süre trafiğe kapatılırken, karayoluna mayın döşendiği ihtimaliyle yolda arama tarama çalışmaları yapıldığı bildirildi.

Bölgede de geniş çaplı operasyon başlatıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious