PKK, Diyarbakır yürüyüşü için çağrı yaptı

PKK, Diyarbakır yürüyüşü için çağrı yaptı.12152
  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Terörist başı Karayılan, Diyarbakır'daki patlamanın kendileri ile ilişkilendirilmesinin yanlış olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PKK'ya yakınlığı ile bilinin www.firatnews.com sitesine açıklamada bulunan terörist Karayılan, Diyarbakır'daki patlamanın barış ve ateşkes sürecini provoke amaçlı olduğunu iddia etti.

"Devlet içinde örgütlenmiş çeteci odakların artık maskeleri düşürülmelidir' diyen Karayılan, Türk aydınlarının demokrasiden yana olan güçlere devlet içinde örgütlenen savaş isteyen kişiliğe karşı kesin ve net tavır alması gerektiğini öne sürdü.

Açıklamada Karayılan şunları söyledi: "Devlet içinde örgütlenmiş birtakım çeteci odakların artık maskeleri düşürülmelidir. Türkiye'nin demokratikleşmesi, Türk-Kürt kardeşliğinin gelişmesi, Türkiye'nin huzura kavuşması ve bölgede en demokratik bir ülke haline gelmesinin yolu buradan geçmektedir. Diyarbakır gibi bir şehirde ve halkının yüzde 90'ının hareketimizin sempatizanı olduğu bir semtte hem de geleceğimiz olan çocuklarımızın bulunduğu bir parkta, hareketimiz bomba patlatacakmış! Olur mu, böyle şey."

"Bu katliamı yapanların adresi çok nettir." diyen Terörist Karayılan," Ancak, muğlâklaştırmak ve yanlış adres göstererek katliamcı güçleri korumak isteyenler vardır. Ama bu çabalarında sonuç alamayacaklardır. Çünkü bu katliamı yapanların adresi gizlenemeyecek denli açıktır. Katliamın gerçekleşme zamanı çok önemlidir. Şimdi Kürdistan özgürlük ve demokrasi hareketi başarılı bir biçimde gelişmektedir. Bu gelişme beraberinde birtakım siyasal sonuçları ortaya çıkarmıştır. Kürt sorunun demokratik siyasal çözümünden ürken "siyasallaşmak daha çok tehlikelidir" diyen çevrelerin bu gelişme sürecinden oldukça rahatsız oldukları bilinmektedir. Özellikle son dönemde birçok güç ve çevreden ateşkes ve barış çağrılarının yapıldığı, hareketimizin bu çağrılara olumlu karşılık vermekte olduğu, bir aşamada bu katliamın gerçekleşmiş olması, adresi de amacı da daha net gözler önüne sermektedir. Art niyetli olmayan herkes bunu görebilir" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious