PKK, esnafı yıldıramadı

PKK, esnafı yıldıramadı.22097
  • Giriş : 15.02.2008 / 16:33:00
  • Güncelleme : 15.02.2008 / 16:47:42

Apo'nun yakalanma yıldönümü nedeniyle yapılan baskı işe yaramadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle, PKK'nın bölgedeki esnaflara yönelik yaptığı 'kepenk kapatın' çağrısı beklenen etkiyi göstermedi. PKK'nın tehditlerini dikkate almayan esnaflar, işyerlerini açarak teröre boyun eğmeyeceklerini gösterdi.

1999 yılında Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 9'uncu yıldönümü sebebiyle emniyet güvenlik tedbirlerini artardı. Vatandaşları sindirmeye çalışan terör örgütü PKK'nın uzun süredir 'kepenk kapatın' yönündeki propagandası ise işe yaramadı. Teröre boyun eğmeyeceğini gösteren esnaf tehditlere aldırmadan işyerlerinin kepenklerini tek tek açtı. Esnaflar, iş yerlerini sabahın erken saatlerinde açarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Terör örgütünün yoğun bir propaganda yürüttüğü Bağlar semtinde ise bazı esnafların kepenklerini açmadıkları görüldü. PKK'nın tehditlerinden çekinen esnaflar, işyerlerinin önünde bekliyor. Polis, kepenk kapatanlara müdahale etmemeyi tercih etti.

Terör örgütü propagandasını Şırnak'ta da sürdürdü. Esnaflara 'kepenk kapatın' çağrısı burada da günlerdir yapılıyor. Ancak Şırnaklı vatandaşlar da örgütün tehditlerine aldırış etmedi ve kepenklerini sabahın erken saatlerinde açtı. Cizre'de Nusaybin caddesi ve Dörtyol kavşağında ise bazı esnafların dükkanlarını açmaması dikkat çekti. Polis, bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious