PKK, Jammerı çifte sinyalle aldatmış

PKK, Jammerı çifte sinyalle aldatmış.9336
  • Giriş : 20.06.2009 / 09:21:00

PKK bombacısı, uzaktan kumandalı mayına karşı jamerleri kendi geliştirdiği bir yöntemle etkisiz hale getirdiklerini itiraf etti. Üzerine sarılı bombayla yakalanan O.A. asıl hedefi de açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır'da 1 üsteğmenin şehit edildiği saldırıya katılan ve bombalı eylem hazırlığındayken yakalanan PKK'lı O.A., çok sayıda şehit verilmesine neden olan mayın saldırılarını kendi geliştirdiği bir yöntemle Jammer'ları etkisiz hale getirerek yaptıklarını itiraf etti. Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde ömür boyu hapis istemiyle yargılanan O.A. polise verdiği 53 sayfalık ifadesinde, elektronik sinyalleri keserek uzaktan kumandalı patlayıcıları etkisiz hale getiren Jammer aracını nasıl etkisiz hale getirdiklerini anlattı. O.A., kendisinin PKK'nın 'bölge mayıncısı' olduğunu belirterek askerin yol güzergahına bırakılan mayınları kendisinin hazırladığını kaydetti. O.A. şehit verilmesine neden olan mayınlı saldırıları Jammer'lara rağmen nasıl gerçekleştirdiğini şöyle anlattı:

BİRBİRİNİ TETİKLEYEN ÇİFT DÜZENEK

'Son dönemlerde uzaktan kumandalı bombalara karşı telsiz ve cep telefonlarının sinyalini kesen Jammer'lar getirilince, buna karşı farklı bir yöntem uygulamaya başladık. Jammer'in etki alanından önce sinyal göndermek için düzeneğe ayrı bir elektronik devre ekledim. Saldırı düzenlenecek askeri araç görüldüğünde Jammer'in etki alanı dışındayken bombaya bağlı telsize, sinyal gönderip bu elektronik devreyi askeri aracın geçiş yapacağı süre içinde bombaya bağlı basma düzeneğini aktif hale getirdim. Patlayıcıları genellikle Jammer'lerin etki alanından çıkarmak için araca 40 metre uzaklığa yerleştirip 2 ayrı sinyal gönderici ile patlatıyordum. '

ASIL HEDEFİM İstanbul BORSASI'YDI

Üzerine sarılı bombayla yakalanan O.A. asıl hedefinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) olduğunu itiraf etti.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*