PKK, kahpelikte sınır tanımıyor

PKK, kahpelikte sınır tanımıyor.17668
  • Giriş : 08.10.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 07.10.2008 / 23:48:35

Cesetleri ile bile canlara kıymayı kafaya koymuş PKK'lı teröristlerin otopsileri olaylı tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aktütün karakoluna hain saldırı öldürülen teröristlerin kuşağının altına tuzaklanmış el bombasının otopsi sırasında farkedilmesi büyük bir faciayı önledi.

Aktütün karakoluna hain saldırı düzenleyen ve Mehmetçiklerin kahramanca yaptığı mücadele sırasında ölen 9 teröristin cenazesi dün sabah Şemdinli İlçesine getirilerek devlet hastenesi morguna kaldırdı.

Ancak, otopsi sırasında bir teröristlerin kuşağının altına tuzaklanmış el bombasının farkedilmesi büyük bir faciayı önledi.

Aktütün Karakol baskınında 17 askeri şehit eden 9 teröristin birinin cesedinin bile bombalı olduğu belirtildi. Şemdinli Devlet Hastanesi morguna getirilen ve bugün otopsisi yapılan bir teröristin üzerinde el bombası tespit edildi.

Teröristin beline sardığı kuşağın altına gizlenen ve kuşak açılır açılmaz patlayacak şekilde tuzaklanan el bombasının, son anda fark edildiği ve olası bir facianın önlendiği belirtildi.

EL BOMBASI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Teröristin üzerindeki elbombasının imha edilmesi için hastaneye bomba imha uzmanları çağrıldı. Sabah saatlerinde hastane morguna gelen bomba imha uzmanları, el bombasını titizlik içinde etkisiz hale getiridi. Bu sırada güvenlik güçleri hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Olay üzerine Şemdinli Kaymakamı Hakan Şen de hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı. El bombasının etkisiz hale getirilmesinin ardından 4'ü yabancı uyruklu 9 teröristin otopsi işlemleri yapıldı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*