PKK, kendi adamını öldürdü!

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK, Suriye'nin Helep şehrinde Diyarbakır için eskiden görevlendirdiği örgüt komutanlarından Çekdar kod adlı teröristi öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çekdar'ın bir örgüt sorumlusu olan doktor Slola ile birlikte PKK'dan ayrıldığı daha önce kamuoyuna yansımıştı. Çekdar'ın öldürülme emrinin Kandil'den verildiği ve bu talimatın sözde PJAK Koordinatörü Akif Cuma talimatıyla yapıldığı belirtiliyor. Nasname adlı internet sitesinin verdiği haberde, Suriye'nin Helep şehrinde 28 Kasım 2006 tarihinde Çekdar (Enwer Ebdela Heftaro ) kod adlı Diyarbakır sözde eyaleti komutanının PKK tarafindan tek kurşunla öldürüldüğü bildirildi.

Çekdar'ın öldürülme emrinin Kandil'den verildiği belirtilirken; bu talimatın ise PJAK Koordinatörü Akif Cuma talimatıyla yerine getirildiği ifade ediliyor. Bu olayın daha önce öldürülen Sarı İbrahim'in bir devamı olduğu savunulurken; daha önce buna benzer olayların yapıldığı fakat bunun sel nedenine dayandırılarak basına yansıtıldığı dile getirildi.

Haberde şu ifadeler kullanıldı: "Sorin'in halen yaşadığı şeklinde haber merkezimize aktarıldı. Bu olayla beraber Abdullah Öcalan'ın Genelkurmay ile giriştiği pazarlık neticesinde; Cemal (Murat Karayılan)'ı tasfiye etmek istediği aktarılmaktadır. Cuma (Cemil Bayık)'ın konseye geçme talimatının bu son günlerdeki avukat görüşmelerinde belirtildiği de bu gerçeği gösterdiği iddia edilmektedir."

Terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan ise avukatlarıyla yaptığı görüşmede Afrika'daki 'Zuluların yapay devletine' benzettiği Kuzey Irak'ta şekillenen oluşumun hanedanlara bağlı, dış güçlere bağımlı olduğunu söylemişti. Öcalan'ın Zulular benzetmesini terörist Murat Karayılan için kullandığı ileri sürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious