PKK, köşeye sıkıştırılıyor

PKK, köşeye sıkıştırılıyor.16536
  • Giriş : 26.09.2007 / 17:20:00

Van, Sivas ve Şırnak'ta teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çıkan çatışmalarda zayiat meydana gelmezken, bol miktarda mühimmat ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruda, Van'ın Başkale ilçesine bağlı Hudut Karakolu'nun emniyet nöbetçilerinin bulunduğu bölgeye bugün saat 03.00'te bir grup teröristin yaklaştığının görülmesi üzerine, güvenlik güçleri tarafından ''teslim ol'' çağrısı yapıldığı, teröristlerce ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada herhangi bir zayiat meydana gelmediği belirtildi.

Duyuruya göre, güvenlik güçleri dün saat 03.15'te Sivas'ın Divriği ilçesi dağlık arazi kesiminde bir grup teröristle karşılaştı. Çıkan kısa süreli çatışmada herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Güvenlik güçleri, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde de önceki gün saat 21.05'te bir grup teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada herhangi bir zayiat meydana gelmezken, olay bölgesinde yapılan aramada, iki kalıp C-3 patlayıcı madde ele geçirildi.

Duyuruya göre, ayrıca Tunceli'nin Hozat ilçesi dağlık arazi kesiminde dün 07.40'ta, bir teneke içinde on kilogram patlayıcı madde ile tuzaklanmış düzenek, Hakkari'nin Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde ise dün 07.20'de, teröristlerce kullanılan bir mağaranın girişine döşenen patlayıcı madde düzeneği bulundu. Düzenekler yerinde imha edildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde ise, dün saat 12.30'da, 4 ayrı sığınakta; 11 adet el bombası, 86 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı, 104 adet Biksi makineli tüfek mühimmatı, 67 adet keskin nişancı tüfeğine ait fişek, 14 adet roketatar sevk fişeği, muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesi dağlık arazi kesiminde ise teröristlerce döşenen patlayıcı düzeneğine, dün 08.00'de, bölgede otlatılan koyun sürüsünün basması sunucu meydana gelen patlamada, üç adet küçükbaş hayvan telef oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious