PKK, oyuncak arabaları kullanıyor

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

PKK'lı töreristlerin, uzaktan kumandalı oyuncaklarla bombalı saldırılar yapmaya hazırlandığını saptandı ve güvenlik birimleri bu konuda uyarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Teröristlere ait sığınaklarda patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile oyuncak araba parçaları bulundu.
Güvenlik güçlerinin Siirt'in Eruh İlçesi kırsalında yaptığı arama-tarama faaliyetleri sırasında terör örgütü PKK’ya ait 5 ayrı sığınakta patlayıcı madde yapımı ve tuzaklanmasında kullanılan malzemeler, piknik tüpleri, havan mühimmatı, top mühimmatı parçası, oyuncak araba parçaları, hafif silah mühimmatı, giyecek ve gıda madesi ele geçirdi. Güvenlik güçleri terör örgütünün bu yaz özellikle bomba yüklü oyuncuklarla saldırılar hazırlığı içinde olduğu bilgilerinin kendilerine ulaştığını, Siirt’te ele geçen malzemelerinde bunu teyit ettiğini belirtti.
Ülke genelinde tüm güvenlik birimleri bu konuda birimlerin uyarılırken, terör örgütü PKK'nın uzaktan kumanda ile çalışan oyuncaklar ve özellikle oyuncak arabalar teminine yöneldiği saptandı.
Kuzey Irak’ta bulunan terör örgütü PKK’nın sözde silahlı kanat sorumlusu Suriyeli ‘Dr. Bahoz Erdal’ kod adlı Feyman Hüseyin'in özellikle Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır bölgesinde bulunan teröristlere telsiz aracılığıyla şifreli yaptığı konuşmada, sığınaklardan çıkıp eylem için hareketli hale geçmeleri talimatı verdi. Güvenlik birimlerinin bölgede operasyonlara ağırlık verdiği belirtilen talimatta, teröristlerden riski az olan uzaktan kumandalı bombalı eylemler yapılması istendi.
Güvenlik birimleri, bu konuşmaların tespitinin ardında bölgedeki operasyonlara ağırlık verdi, kent giriş ve çıkışlarınnda aramalar yoğunlaştırıldı. Özellikle köylere giden bütün araçlarda oyuncak taşınıp taşınmadığı kontrol edilmeye başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious