PKK, saldırılara yeniden başladı

PKK, saldırılara yeniden başladı.12980
  • Giriş : 05.04.2009 / 16:11:00

Ağır kış şartlarını da dikkate alarak 29 Mart yerel seçimlerine kadar sözde ateşkes ilan eden terör örgütü PKK, yeniden saldırılarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeni yılla birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde hiçbir çatışma ve patlama olayı yaşanmamıştı. PKK da yaptığı açıklamada Nevruz ve 29 Mart'ta yapılacak yerele seçimler dolayısıyla mart ayının sonuna kadar 'eylemsizlik kararı" aldığını bildirmişti.

Seçimlerden bir hafta sonra yeni yılın ilk patlaması dün Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsal kesiminde meydana geldi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Lice dağlık arazi kesiminde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneğinin infilak etmesi sonucu bir güvenlik görevlisi yaralandı. Genelkurmay Başkanlığı bugün de Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde patlama meydana geldiğini ve 2 askerin yaralandığını bildirdi.

Diğer yandan Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Dere köyü kırsalı ile Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit beldesi yakınlarında arazideki bombaların patlaması sonucu 4 vatandaşın yaralandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*