PKK, Türkiye'ye sızmayı planlıyor!

PKK, Türkiye'ye sızmayı planlıyor!.15872
  • Giriş : 21.11.2007 / 15:28:00
  • Güncelleme : 21.11.2007 / 16:39:58

Terör örgütü PKK'nın K.Irak'taki kampından kaçarak itirafçı olan terörist anlattı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki kampından kaçarak itirafçı olan terörist 23 yaşındaki Yılmaz Yıldırım, Türkiye'nin sınır ötesi harekat yapması halinde örgütün, bölücü örgüt mensuplarının küçük gruplarla araziye dağılıp, gece karanlığında sızma yaparak Mehmetçiğe kayıp vermeyi planladığını söyledi.


Terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki Metina, Zap ve Hakurk kamplarında silahlı faaliyet yürütürken, örgütten kaçarak peşmergelere teslim olan ‘İbrahim’ kod adlı terörist Yılmaz Yıldırım, 2 ay önce Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim edildi. İstanbul Bağcılar'da kapıtılan DEHAP'ın ilçe teşkilatında yapılan propagandalardan etkilenerek örgüte katıldığını anlatan Yılmaz Yıldırım hakkında ‘terör örgütü üyesi olmak’ suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

TEPE VE ÜSLENME NOKTALARINA GECE SIZMASI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'ya yönelik sınır ötesi harekatta örgütün izleyeceği taktik ve stratejiler konusunda ayrıntılı bilgiler veren Yılmaz Yıldırım, şunları anlattı:
“Örgüt, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi operasyon yapması halinde 7 ve 10'ar kişilik timlere bölünerek küçük gruplar halinde araziye dağılma kararı aldı. Bu nedenle kalabalık grupların bulunduğu ana kampların büyük bölümü boşaltıldı. Örgüt yönetimi, operasyon halinde karadan giren Türk askerlerinin bulunduğu tepe ve noktalara gece karanlık çöktüğünde sızma yapılacağını, bu şekilde güvenlik güçlerine kayıplar verdireceği yönünde karar aldı. Zap ve Hakurk kamplarında beyaz naylonlar kullanılıp sığınaklar yapıldı. Hava harekatına karşı her birlik kendi alanında tim seviyesinde küçük sığınaklar kazdı. Sınıra uzak yerlerde ise kerpiç evler kullanılıyor. Son dönemde yaralı örgüt mensupları Irak'a getirilip burada tedavi edildikten sonra yurtdışına gönderiliyor. Örgüt, KDP ve KYB ile birçok konuda birlikte hareket etme konusunda işbirliği kararı aldı. İlişkileri iyi düzeyde. Örgüt önümüzdeki döneme ilişkin stratejisini ise Türkiye ile silahlı mücadeleyi devam ettirmek, ancak İran'ın saldırı yapmaması halinde bu ülkenin silahlı güçleriyle çatışmamak yönünde belirledi.”

ELEKTRONİK CİHAZLAR TOPLANDI

PKK'nın silahlı kanadının son olarak Zap Kampı'nda bir konferans gerçekleştirdiğini, bu toplantıda tüm teröristlerde bulunan elektronik cihazların toplatılması yönünde karar alındığını söyleyen Yıldırım, ayrıca kadın- erkek teröristler arasında duygusal ilişki tespit edilmesi halinde ağır şekilde cezalandırılacakları kararı alındığını kaydetti.

IRAK ORDUSUNUN SİLAHLARI PKK'DA

Örgüt içinde iki farklı görüşün hakim olduğunu, eskilerin bağımsız devlet, yenilerin de Türkiye'nin bütünlüğü çerçevesinde Kürtlerin varlığını kabul ettirip bazı haklar elde etmek olduğunu söyleyen Yıldırım, “Dağılan Irak ordusuna ait silah ve patlayacılar Iraklı köylüler tarafından örgüte satıldı. Örgüt halen Iraklı köylülerden silah ve mühimmat satın almaktadır” dedi.

KDP'nin eski PKK'lıları alıp askeri gücüne kattığını ileri süren Yıldırım, “PKK'dan kaçanlara peşmerge olmaları için yoğun ikna çabası gösteriyor. Ceza alacakları korkusuyla çok sayıda PKK'lı, KDP'ye peşmerge oldu.

Zap Kampı'nda örgütün üst düzey yöneticisi ‘Sarı İbrahim’ kod adlı Ramazan Toptaş'ı öldürdükleri gerekçesiyle iki kişi ‘ajan’ diye örgütçe infaz edildi” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious