PKK, yangını kullanıyor

PKK, yangını kullanıyor.6387
  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Orman yangınlarının çıkış sebebi tartışılırken, terör örgütü de gündemde kalmak için bunu kendisine malzeme yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya da aynı anda farklı yerlerde çıkan yangınların genellikle yıldırım düşmesi sonucu çıktığını belirten Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Aydın, şu ana kadar yapılan teknik incelemeler sonucunda herhangi bir kundaklama olayına rastlamadıklarını söyledi.

Türkiye’de son 4 gündür Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde devam eden orman yangınları ile ilgili olarak sabotaj şüphesinden sonra PKK terör örgütüne bağlı Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) kendi doğal üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

Bunun üzerine Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Aydın yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Uzun süreden beri bu yörede çalıştığını ve Antalya bölgesini çok iyi tanıdığını belirten Aydın, Antalya ve ilçelerindeki çıkan yangınların hiç birisinde kundaklama olayına rastlamadıklarını kaydetti.

Aydın, "Özelikle Kaş’ın Kemer köyü yakınlarında bulunan Kıbrıs Deresi mevkisindeki yangın cuma akşamı saat 24:00 sıralarında yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangın henüz kontrol altına alınamadı. Şu anda yanan alan 500 hektarı geçti. Bu arada PKK’da gündemde kalmak için bu olayları bile üstlenmeye başladı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious