PKK adına Türkiye'yi havaya uçuracak PKK'lılar yakalandı!

PKK adına Türkiye'yi havaya uçuracak PKK'lılar yakalandı!.14739
  • Giriş : 04.11.2007 / 20:00:00

İzmir'de düzenlenen operasyonda PKK adına bombalı eylem hazırlığı içinde olan iki terörist yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'de düzenlenen operasyonda PKK terör örgütü adına bombalı eylem hazırlığı içinde olduğu iddia edilen 2 kişi, 200 gram C-4 plastik patlayıcı ile yakalandı.

Kocaeli'de düzenlenen operasyonda bonmbalı saldırı hazırlığında iken vuralarak yaralı olarak ele geçirilen S.Y.'nin itirafları doğrultusunda harekete geçen polis, bir faciayı önledi.

Terörist S.Y.'nin, bombaları, İzmir'de bulunan T.B. (34) ve S.Ö.'den (32) aldığını söylemesi üzerine harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, T.B. ve S.Ö. adlı iki zanlıyı gözaltına aldı. Zanlılarla birlikte 200 gram civarında C-4 patlayıcı ele geçirildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlılardan S.Ö.'nün, Kocaeli'den gelen S.Y.'yi karşılayıp barınmasını sağladığı, T.B.'nin ise kuryeler aracılığıyla kendisine gelen patlayıcılarla düzenekleri hazırlayıp verdiği ortaya çıktı. T.B. ve S.Ö.'nün İzmir'de de bombalı eyleme hazırlandıkları, bunun için talimat bekledikleri kaydedildi. İki zanlının yarın adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious