PKK Belçika Meclisi'nde

PKK Belçika Meclisi'nde.14453
  • Giriş : 19.12.2007 / 15:29:00

Aylardır hükümet kuramayan ve dağılma noktasına gelen Belçika parlamentosunda terör örgütü PKK yandaşları basın toplantısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kırmızı bültenle aranan PKK'lı Ahmet Gülabi Dere ve eski DEP milletvekili Nizamettin Toğuç Türkiye'nin Irak'ın kuzeyine düzenlediği operasyonların durdurulması için destek istedi.

Dağılmakta olan Belçika'nın parlamentosunda terör örgütünün yan kuruluşları adına düzenlenen basın toplantısına katılanlar arasında Türkiye'nin Belçika'dan iadesini istediği, kırmızı bültenle aranan Ahmet Gülabi Dere ve Hollanda'ya iltica eden eski DEP milletvekili Nizamettin Toğuç da yer aldı.

Valon Yeşiller Partisi'nin bazı üyelerinin desteğiyle düzenlenen ve bazı Ermeni dernekleri temsilcilerinin de katıldığı basın toplantısında, “Seslerini duyurmak için yardım ve destek isteyen” terör örgütü yandaşları, “siyasi diyalog” gereğinden söz ettiler ve DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın tutuklanmasını eleştirdi.

Terör örgütü yandaşları, “suskun kalan ve Türkiye'ye destek veren” AB'yi ve Batı ülkelerini eleştirirken, “destek bulamamaktan” yakındı.

AP'DE DE BASIN TOPLANTISI YAPMIŞTI

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Birleşik Sol-İskandinav Yeşil Sol konfederal grubunun ev sahipliğinde yapılan “AB, Türkiye ve Kürtler” konferansa, Türkiye'nin Belçika'dan iadesini istediği kırmızı bültenle aranan Ahmet Gülabi Dere de katıldı. Dere daha önce de AP'de basın toplantısı düzenlemişti.


Türkiye’nin ve Interpol’ün tüm dünyada Kırmızı Bülten’le aradığı Avrupa'nın göbeğinde düzenlenen “AB, Türkiye ve Kürtler” konferansına katılmıştı. Konferansa ayrıca aranan PKK'lı teröristler ve Avrupa ülkelerine iltica eden eski DEP milletvekilleri de yer almıştı.

Türkiye'nin iki hafta önce Belçika'dan iadesini istediği Ahmet Gülabi Dere'nin toplantıya katıldığı, Avrupa Parlamentosu'nun, Türkiye tarafından iadesi istenen Dere'ye Avrupa Parlamentosu'na girip toplantıya katılması için akderitasyon kartı verdiği belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious