PKK bomba için çocuk kullanmış

PKK bomba için çocuk kullanmış.7540
  • Giriş : 15.03.2008 / 16:04:00

Adana'da patlamadan etkisiz hale getirilen, 2.5 kilo ağırlığında plastik patlayıcıyı koyan 12 yaşındaki kız çocuğu ile patlayıcıyı getirip düzeneği kuran terörüst ile bunlara yardım ve yataklık edenler yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hurmalı Mahallesi Bakımyurdu Caddesi üzerinde bir otobüs durağına yakın bir yere 1 Mart Cumartesi günü akşam saat 19.30'da konulan ve bomba imha ekibinin dikkatli çalışması sonucu etkisiz hale getirilen 2.5 kilo ağırlığındaki cep telefonu bağlantılı plastik patlayıcı koyan PKK'lı teröristler yakalandı.

Bombanın kısa bir süre önce örgüt kampından geldiği belirlenen Ş.A.'nın (26) hazırlayarak 12 yaşında ilköğretim öğrencisi bir kız çocuğuna koydurttuğu ortaya çıktı.

Bombayı yapan Ş.A. ile kendisine yardım ve yataklık eden aynı aileden; R.Ö, F.Ö, S.Ö, H.Ö., Y.Ö., A.Ö., M.Ö., K.A., S.A., M.Ö. ve A.Ö. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından gö altına alındı.

Gözaltına alınan sanıklar Adli Tıp'ta sağlık kontrolünün ardından ifadeleri alınmak üzere Nöbetçi Cumhuriyet Başsavcılığı'na çıkartıldı.

Polis bombayı kimin attığı yönünde yaptığı araştırmada görgü tanıklarına ulaştı. Görgü tanıklarının ifadeleri üzerine polis şapkalı ve pembe etekli kız çocuğunun koyduğunu belirledi. Bombayı koyan çocuğun R.Ö. ve F.Ö.'nün ilköğretim öğrencisi 12 yaşında kızı olduğu belirlenerek bu ailenin evine operasyon düzenlendi.

Bu arada bombayı olay yerine koyan kız çocuğunun cezai ehliyetinin olmaması nedeniyle Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldı.

Öte yandan sanıklarla birlikte bir tabanca, cep telefonu ve MP3 çalar, çeşitli çap ve markada dolu fişek, mermi ve şarjör de ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious