PKK dileniyor mu?

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Bölücü terör örgütü PKK üyesi bir grup, Bingöl'e 100 kilometre mesafede yol kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Erzurum'un Çat ilçesini geçtikten sonra Bingöl'e 100 kilometre mesafede eli silahlı 4 terörist dün akşam saat 20.00 sıralarında yol kesti. Mersin'e giden Lider Bingöl Turizme ait 2 otobüs ile 6 kamyon ve 10'a yakın özel aracı durduran teröristler araçlardan indirdikleri yolculara kimlik kontrolü yaptı. Yolcuların cep telefonlarını kapatmalarını isteyen teröristler, yaklaşık 150 kişiye bir saat boyunca örgüt propagandası yaptı.

İsmini açıklamak istemeyen ve terör örgütü üyelerinin propagandasına şahit olan bir yolcu, teröristlerin, bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın 7 yıldır bir adada haksız tecrit edildiğini söylediklerini belirtti. Teröristlerin "Bizler barış için iki defa adım attık. 10'ar kişilik gruplarla barış çağrımızı yaptık. Ancak bu barış çağrımız dikkate alınmadı. Buna rağmen bizler tek taraflı ateşkes ilan ettik." dediğini aktaran yolcu, teröristlerin en büyük amaçlarının ana dilde eğitim olduğunu söylediklerini ifade etti. Aynı yolcu, teröristlerin "Aramızda Kürt, Türk hatta Alman bile var. Biz kimsenin dinine de karışmıyoruz. Bizler bazılarının dediği gibi uyuşturucu ve silah ticareti yapmıyoruz. Doğunun problemi yoksulluk değil eşitsizliktir." dediklerini anlattı.

Teröristler, yolcuların soru sormalarına da izin verdi. Teröristlerin, bir yolcunun izledikleri yolun yanlış olduğunu söylemesi karşısında ise konuyu değiştirdikleri öğrenildi.

Yolculardan para da topladıkları belirlenen teröristlerin "Kimseyi zorlamıyoruz. Herkes kendi gönlünden koptuğu kadarını versin. Sizlerin de bu olayların sıcaklığını yaşamanızı istiyoruz." dedi.

Teröristler, yol kestikleri bölgede, ıslık ve Kürtçe seslerin gelmesiyle olay yerinden ayrıldı. Yolu kesilen vatandaşlar, Bingöl'de güvenlik güçlerine konuyla ilgili bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious