PKK dönerciliğe soyundu!

PKK dönerciliğe soyundu!.19545
  • Giriş : 12.08.2008 / 10:56:00

PKK, kara paraları İtalya'da kurduğu döner eti dağıtım şirketiyle aklıyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terör örgütü PKK'nın, Povarotti'nin de doğduğu şehir Modena'da döner eti dağıtım şirketi kurduğu ve Avrupa ülkelerinden elde ettiği kara parayı bu şirket üzerinden akladığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ankara'da Anafartalar Çarşısı, Diyarbakır'da bir dershane ve son olarak Güngören'de halka yönelik bombalı saldırılar düzenleyerek kadın ve çocuklar başta olmak üzere çok sayıda vatandaşı katleden terör örgütü PKK'nın, finansman ve kadro krizini aşmak için İtalya'da üstlendiği ve Avrupa ülkelerinden "bağış", "vergi", "yardım", "haraç", "uyuşturucu dağıtımı", "insan kaçakçılığı" gibi yollardan elde ettiği milyonlarca avroyu bu ülkede oluşturduğu paravan ticaret şirketleri aracılığıyla akladığı belirlendi.

Terör örgütü PKK'nın Avrupa sorumlusu Sabri Ok tarafından İtalya'ya gönderilen Cafer T. isimli örgüt sorumlusunun, Modena yakınlarında döner eti dağıtım deposu aldığı ve ünlü bir firmanın İtalya genelinde dağıtımcılığını yapmaya başladığı kaydedildi. Cafer T'nin, paravan şirketler aracılığıyla, bir taraftan terör örgütüne çok büyük meblağlarda finansman sağladığı, diğer taraftan da İtalya'da döner sektöründe örgütün milyonlarca dolar kara parasını akladığı ifade edildi. Terör örgütünün İtalya'daki "kasası" konumundaki Cafer T. isimli örgüt sorumlusunun, "bağış" adı altında Modena Belediyesi'ne yüklü miktarlarda para vermesi üzerine, belediye yetkililerinin terör örgütünün kara para aklama merkezi konumundaki "döner dağıtım deposu" adı altındaki paravan şirketlerinin faaliyetlerine karşı sessiz kaldığı öne sürüldü.

Geçtiğimiz aylarda Irak'ın kuzeyini ziyaret eden İtalya Dışişleri Bakan Yardımcısı Giovanni Vernetti, gazetecilerin İtalya'daki yasal boşlukları değerlendiren terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki finansman, insan kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti faaliyetleriyle ile ilgili soruları üzerine, "İtalya, PKK'yı terör örgütü olarak nitelendiriyor. Bu tür faaliyetlerine izin verilmeyecek" diye konuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*