PKK Gardaş'a dadandı

PKK Gardaş'a dadandı.16899
  • Giriş : 13.02.2008 / 17:20:00

Terörist PKK sıkıştıkça kendine saklanacak yer arıyor. En son olarak gözüne Gardaşların ülkesini kestirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Azerbaycan'ın, Ermenistan tarafında işgal edilen Dağlık Karabağ ve çevresindeki 7 bölgede, PKK ve başka terör gruplarının yerleştiği iddia ediliyor.

Dağlık Karabağ'daki Azerilerin temsilcisi Nizami Bahmanov, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da terör karşıtı operasyonlara başlayabileceğini söyledi.

Buna gerekçe olarak, Azeri yetkililerinin geçtiğimiz günlerde Karabağ'da yabancı terör gruplarının üslerinin olduğu yönündeki açıklamasını gösteren Nizami Bahmanov, bu bölgesinin uyuşturucu trafiğinde transit bölge olarak kullanıldığını da kaydetti.

Bahmanov, yabancı ülkelerde yapılan bazı terör saldırılarının, Dağlık Karabağ ve çevresinde işgal edilen 7 Azeri bölgesinde hazırlandığı bilgisinin gerçek olduğunu açıkladı.

Ayrıca bu bölgeye PKK'nın da yerleştiği yönünde bilgilerin olduğunu ifade eden Nizami Bahmanov, "Eğer bu bilgiler doğrulanırsa Azerbaycan Dağlık Karabağ'da anti-terör operasyonlarına başlayacak." dedi.

1991 yılından Azerbaycan ve Ermenistan arasında başlayan Karabağ Savaşı'nda, Ermeniler Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sini işgal etti. İşgal edilen bölgelerde devlet ve uluslararası kontrolün olmamasından dolayı, buraların uyuşturucu ve terör grupları için üs olarak kullanıldığı iddia ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious