PKK güneş enerjisi kullanıyor

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

PKK militanları dağda ısınmak için güneş enerjisi kullanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yasa dışı bölücü terör örgütü PKK/KONGRE-GEL, terör örgütüne mensup bir terörist, Mardin’in Nusaybin ilçesinde dağda bulunan teröristlere götürülmek üzere güneş enerjisi ile çalışan ısıtma cihazı ile birlikte yakalandı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, operasyon kapsamında özelikle uzaktan kumandalı bubi tuzağı mayınlar ve farklı patlayıcıların programlandığı enerjiyi sağlayan son derece ileri teklonojiye sahip güneş enerjisini bulunduğu her ortamda elektrik enerjisine dönüştüren glassız solar moduler cihazının ele geçirildiği ifade edildi.

Kırsal alanda elektrik temin etme imkanları olmayan PKK/ KONGRE- GEL terör örgütü mensuplarının gün boyunca güneş enerjisinden üretilen elektrik ile haberleşme amacıyla kullandıkları telsiz ve cep telefonlarının bataryalarını, el feneri, radyo, pilleri ve akülerin şarj edilmesinde kullandıkları tespit edildi. Güvenlik güçleri tarafından yakalanan A.A isimli örgüt mensubu çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

Güvenlik güçlerinin bölgede terör örgütüne yönelik yaptığı operasyonda yakalanan A:A isimli örgüt mensubu ile birlikte, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren cihaz, 5 adet uyku tulumu, 4 çift spor ayakkabısı, bir adet 15 Kasım 2006 tarihli Özgür Halk dergisi ve 6 sayfalık örgütsel doküman ele geçirildiği açıklandı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada bölgede huzur ve güvenliğin sağlanması yönünde bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonların devam ettiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious