PKK haraçcısı 'Liceli Baron' yakalandı

PKK haraçcısı 'Liceli Baron' yakalandı.12174
  • Giriş : 12.10.2008 / 08:17:00

1993 yılında Saray’daki bir çiftlik evinde ele geçirilen 245 kilo eroinin sahibi olduğu iddiasıyla 15 yıldır aranan Selim Ay film gibi bir operasyonla kıskıvrak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uyuşturucu aleminde 'Baron' olarak bilinen ve 1993 yılında Saray'daki bir çiftlik evinde ele geçirilen 245 kilo eroinin sahibi olduğu iddiasıyla 15 yıldır aranan Selim Ay film gibi bir operasyonla yatağında uyurken kıskıvrak yakalandı.

Yine "Liceli Baron" lakaplı Selim Ay'ın ortağı PKK'nın en büyük uyuşturucu baronu olarak gördüğü Nasrettin Ay'da Tekirdağ Saray'da bir çiftlik evine 1993 yılında düzenlenen operasyonda yakalanmıştı. Çiftlik evinde yapılan aramalarda, piyasa değeri 5 milyon Euro olan 245 kilo gram eroin, 32 kilo gram Afyon Sakızı ve bol miktarda uyuşturucu malzemesi ele geçirilmişti. Nasrettin Ay'ın PKK kırsalına gidip terör örgütüne katılan kızı Revzataş Ay'ın evine dönmesi için örgütün üst düzey yöneticisi olan Ergin Karadağ ile görüşürek örgüte 20 bin Mark para yardımında bulunup kızını kurtardığı da biliniyor. Nasrettin Ay'ın ismi ayrıca örgüte para yardımı yaptığı suçlamasıyla PKK iddianamesin de bulunuyor.

ÇİFTLİK EVİNE FİLM GİBİ OPERASYON

Narkotik polisi, daha önceden PKK örgütüne maddi yardım toplamak, yardım yataklık yapmak, örgüt adına işadamlarından zorla haraç almak suçlarından polis kaydı bulunan Nasrettin Ay'ı takibe aldı. Uzun süren teknik takibin ardından Nasrettin Ay'ın Tekirdağ Saray'da bulunan lüks bir çiftlik evinde faaliyet gösterdiği belirlendi. Hemen harekete geçen Narkotik Operasyon Timleri gece saat 03.30'da çiftlik evine benzere film sahnelerinde görülen film gibi bir baskın düzenledi. Büyük baron Nasrettin Ay'ın kaçma ihtimalini sıfıra indirmek isteyen operasyon timlerini bir bölümü çiftlik evinin etrafını kuşatırken, bir bölümü de aynı anda, ön kapı arka kapı ve camlardan içeri girdi.

PKK'NIN EN BÜYÜK BARONU YAKALANDI

Ortağı Nasrettin Ay'ın ardından tam 15 yoldar polis tarafından adım adım takip edilen Selim Ay, dün İstanbul Ataköy'deki evinde, yatağında uyurken yakalandı. Emniyete getirilen "Liceli Baron" lakaplı Selim Ay, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE VURULDU

Bölücü terör örgütü PKK'nın en büyük gelir kaynaklarından biri de uyuşturucu sevkiyatları . Örgüt, uyuşturucudan elde ettiği bu paralarla bazı anlaşmalı olduğu ülkelerden yüklü miktarda silah alıyor. PKK örgütüne yönelik yapılan mücadelenin en önemli ayaklarından birisi de örgütün maddi gelir kaynaklarının kesilmesi. Düzenlenen operasyonda ele geçirilen 245 kilo eroinin Türkiye'deki fiyatı yaklaşık 5 milyon Euro. Bu fiyat yurt dışına çıktıkça artıyor Hollanda'ya ulaştığında 15 milyon Euro'ya kadar yükseliyor.

BARONUN ORTAĞI KIZINI PKK'DAN KURTARMAK İÇİN TERÖR ÖRGÜTÜNE HARAÇ VERMİŞ

Nasrettin Ay: Diyarbakır Lice nüfusuna kayıtlı. Uyuşturucu piyasasında, Nasrettin Ay, PKK örgütünün uyuşturucu işini yapan en büyük "Liceli Baron" olarak biliniyor. PKK örgütü üyesi olmak ve örgüte maddi yardım sağlamak suçlarından kaydı bulunan Nasrettin Ay'ın dosyası oldukça kabarık. İşte Ay'ın polis kayıtlarına göre PKK ve uyuşturucu dosyası da şöyle:

1993 yılında PKK ya 150 milyon TL para yardımı yapmak suçundan hakkında işlem yapılan ve iddianamede de yer alan Nasrettin Ay'ın kızı Revzataş Ay'ı PKK'dan kurtarmak için haraç verdiği de belirtiliyor.

Uyuşturucu kaçakcısı Ay,'ın kızı Revzataş Ay 1992 yılında PKK örgütüne katılarak kırsala çıktı. Nasrettin Ay terör örgütüne katılan kızı Revzataş Ay'ın evine dönmesi için örgütün üst düzey yöneticisi olan Ergin Karadağ ile görüşürek örgüte 20 bin Mark para verip kızını geri döndürdü. Nasrettin Ay kızı Revzataş Ay'ı daha sonra Remziye Ceylan sahte kimliğiyle Hollanda'ya gönderdi.

Nasrettin Ay'ın ayrıca 1997 yılında, Bahçelievler'e gelerek kendisini bulan Fahrettin isimli bir şahıs ile görüşerek PKK'ya maddi yardımda bulunmak için 200 bin Mark para istediği de belirtiliyor.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*