PKK ile çatışmanın görüntüleri!

  • Giriş : 17.11.2007 / 15:49:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:19:36

Hakkari'de 24 Ekim gecesi PKK grubu ile Mehmetçik arasındaki çatışma anı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Karanlıktan yararlanarak Türkiye topraklarına sızan PKK'lı teröristler sınırda bulunan karakola baskın hazırlığı yaparken termal kameralar tarafından fark edildi. Bunun üzerine Mehmetçik, terörist grubu yoğun ateş altına aldı. Tank ve top atışlarının yanı sıra makineli tüfeklerin ardı ardına ateşlendiği çatışma 12 saat sürdü. Bir vatandaş tarafından çekilen video kamera görüntülerinde ise çatışmanın korkunç boyutları gözler önüne serildi.

Kamera görüntülerinden, karakoldan PKK'lıların bulunduğu bölgeye yapılan yoğun ateş sonrası ormanlık alanın bazı bölümlerinin yandığı görüldü. Saat 18.00'den sabah saat 06.00'ye kadar süren çatışmada püskürtülen ve ağır kayıplar veren PKK'lılar, ölü ve yaralılarını da yanlarına alarak tekrar Kuzey Irak'ın iç bölümlerine kaçtı.

Genelkurmay Başkanlığı konuyla ilgili 30 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı. Bu arada çatışmanın başlamasıyla birlikte gece karanlığına rağmen bölgeye takviye askerler de gönderildi. Çatışmanın yoğunlaştığı bölgeye sevk edilen askerlerin görüntüleri de kameralara yansıdı.

Mehmetçiğin kahramanca mücadelesi sonunda geri püskürtülen PKK'lıların yaklaşık 80-100 kişi oldukları tahmin ediliyor. Bu çatışma sonrasında ise Mehmetçik şafak vaktiyle birlikte bölgede hava destekli operasyona çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious