PKK ile mücadelede yardımcı olacaklar

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

ABD, "Ralston’ın PKK ile mücadelede yardımcı olacağını umuyoruz" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tom Casey, PKK ile mücadelede özel temsilci olarak atanan emekli Orgeneral Joseph Ralston’ın göreve başlamasının, PKK ile mücadelede daha iyi işbirliğine yardımcı olacağını umduklarını söyledi.

Tom Casey günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada, Orgeneral Ralston’ın görevi ile ilgili bir soru üzerine, "Ralston, ABD, Türkiye ve Irak hükümetleri arasında PKK ile mücadele konusunda yapılacakları koordineye yardım ve PKK’nın, kuzey Irak dahil herhangi bir bölgeyi Türkiye’ye terörist saldırılar düzenlemek için kullanma pozisyonunda olmamasını garanti etmek amacıyla görevlendirilmiş özel bir temsilcidir" açıklamasını yaptı.

Ralston’ın koordinasyon görevini kabul etmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Casey orgeneralin, bu görevi yerine getirmek için gerekli niteliklere sahip olduğunu belirtti. Ralston’ın Amerikan ordusunda da bir hayli tecrübesi olduğunu kaydeden sözcü, "Ralston’ın görevine başlamasını bekliyoruz ve bu görevin, ülkelerimiz arasında PKK ile mücadelede daha iyi bir işbirliğine yardımcı olmasını umuyoruz" şeklinde konuşt

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious