PKK itirafçılarının ifadeleri: ABD, PKK'ya destek veriyor

PKK itirafçılarının ifadeleri: ABD, PKK'ya destek veriyor.15609
  • Giriş : 10.11.2007 / 08:33:00
  • Güncelleme : 10.11.2007 / 08:51:04

ABD'nin PKK'ya destek verdiğini öne süren itirafçıların ifadeleri ABD'yi karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'lilerin PKK kamplarına giderek görüşme yaptığı ve örgüte silah sağladığı yönündeki ifadeler Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ile İçişleri Bakanlığı'na gönderildi. Bu ifadelerin ABD'nin Ankara Büyükelçiliği aracılığıyla Pentagon yetkililerine delillendirilerek sunulacağı bildirildi.

İŞTE PKK İTİRAFÇILARININ İFADELERİ

3 SANDIK M-16 GETİRDİLER
R. Ş.: "Kandil Dağı'ndaki Kortek Kampı'na 28 Aralık 2006 günü 3 adet zırhlı paletli Amerikan askeri aracı geldi. Araçlar, Süleymaniye tarafından sadece paletli arazi araçlarının geçebileceği yerden geldi. ABD'li askerlere ait olan bu araçlar kamp alanına ulaştığında 100'er adet M-16 marka Amerikan piyade tüfeği bulunan 3 adet sandık bıraktılar.

R. Ş.: Silahların tümünde dürbün ve bomba atar takılıydı. Bizzat elime alarak kontrol ettim. Araçlardaki şahıslar ise askeri üniformalı, siyah gözlüklü, kafalarında kask vardı. 6 Amerikan askeri kampa gelmişti. Hepsinin üniformasında ABD bayrağı vardı. Askerlerden 4'ü sandıkları alana indirdi. Sonra araçların başında beklediler.

R. Ş.: 2'si, PKK yönetiminin bulunduğu taştan örülü, üstü naylonla kapalı barakaya giderek Hakkari bağımsız milletvekili adayı H.İ.'nin kardeşi olan sözde Tabur Komutanı Kawa ve Şıvan kod adlı teröristle 10 dakika görüşüp tekrar araçlarla geldikleri istikamete geri döndüler.

R. Ş.: Amerikalılar gidince Kawa kod adlı terörist bizleri alana toplayarak gelen araçlardaki şahısların Amerikalı olduğunu, gördüğümüz araçları ve şahısları kimseye anlatmamamız yönünde bizi uyardı. Kampa getirilen silahların bir kısmı üst düzey yöneticilere, kalan kısmı İran'a karşı savaşan PJAK'a gönderildi."

"BİR ÇANTA DOLUSU PARA GETİRDİLER"
İ. P.: "ABD'li üst düzey bir komutan ayda bir kez helikopter ile Kandil Dağı'na gelerek Murat Karayılan ile gizli görüşme yapıyor. ABD'liler ayrıca Osman Öcalan'a bir çanta dolusu para getirdi. Ben Öcalan'ın şoförüydüm. Türkiye'nin olası operasyonlarına karşı Dolekoge kampında her biri 400 kişi kapasiteli 3 ayrı mağara inşa edildi.

İ. P.: Operasyon anında el bombası tesirine karşı zik zaklı kaçış için ayrı çıkışları var. Uydu telefon ve telsiz ihtiyaçlarımız bazı özel şirketler tarafından karşılanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious