PKK kaçırdığı askerle ilgili bugün açıklama yaptı

PKK kaçırdığı askerle ilgili bugün açıklama yaptı.9581
  • Giriş : 23.10.2007 / 12:42:00
  • Güncelleme : 23.10.2007 / 12:55:01

Hakkari'deki çatışmada şehit olan 12 askerini bugün toprağa veren Türkiye'nin gözü kayıp 8 askere çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayıp askerler için bölgede geniş çaplı operasyonlar devam ederken, ailelerin askerlerden gelecek sevinçli bir haber bekleyişleri de sürüyor.

Hakkari Dağlıca'da yaşanan çatışmanın ardından, kendilerinden haber alınamayan askerlerle ilgili olarak terör örgütü PKK da yeni iddialarda bulundu. Askerlerin kendi ellerinde olduğunu öne süren ve kimliklerini açıklayan terör örgütünün silahlı kanadı, sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiği askerlere zarar verilmeyeceğini bildirdi.

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen internet sitelerinde, PKK'nın silahlı örgütünü yöneten terörist Bahoz Erdal'ın sözleri yayınlandı. Haberlere göre Erdal, özetle şunları söyledi:

'Şu anda söz konusu askerler güçlerimizin elinde. Sağlık durumları iyi. Bir asker hafif yaralanmıştı, sağlık ekiplerimiz tedavisiyle ilgileniyor, şu anda durumu iyidir. Ailelere de sesleniyorum, çocuklarınızın sağlığından endişe etmeyin. Onlara hiçbir şekilde zarar vermedik, vermeyeceğiz.' Çatışma sonrasında irtibat kurulamadığı açıklanan askerlerin isimleri ve memleketleri şöyle:

'Ramazan Yüce (Mardin), İrfan Beyaz, (Gaziantep), Mehmet Şenkul (Niğde), Nihat Başova (Konya), İlhami Demir (Ağrı), Fatih Atakul (Denizli), Halis Tan (Adana), Özhan Şabanoğlu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious