PKK kampına girerek teröristlerle röportaj yaptılar!

PKK kampına girerek teröristlerle röportaj yaptılar!.12059
  • Giriş : 12.11.2007 / 00:20:00
  • Güncelleme : 12.11.2007 / 00:19:49

Fransız televizyon kanalı France 24, Kuzey Irak'taki PKK Kampına girerek teröristlerle röportaj yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

PKK Kampına 10 kilometre mesafede yaşayan Kaşan Vadisi'ndeki yerel Kürt halkının PKK Kampına giden yolu gösterdiği televizyon ekibi, Kaşan Vadisi halkı ve PKK Kampındaki teröristlerle konuştu. PKK kampındaki teröristleri görüntüleyen ve anlattıklarını haber yapan televizyon ekibi, Kaşan Vadisinde yaşayan halkın da görüşlerini aldı.

PKK kampına yürüyerek 2 saat mesafede olduklarını belirten Kaşan Vadisi'nin yerel Kürt vatandaşları, 10 kilometre mesafede bulunan PKK kampının varlığından rahatsız olduklarını, ancak onlara 'git' diyemeyeceklerini belirttiler. PKK'lı teröristlerden gitmelerini istemeleri halinde hayatlarının tehlikeye gireceğini söyleyen Kaşan Vadisi halkı, PKK kampına gitmek isteyen France 24 televizyonu ekibine de kampın yolunu gösterdi.

Yerel Kürt halkının yardımıyla PKK Kampına ulaşan ve burda da teröristlerle röportaj yapan televizyon ekibi, teröristlerin Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi hakkındaki şikayetlerini dinledi. Kuzey Irak yönetiminin kendilerini 'terörist' olarak nitelemesinden son derece rahatsız olduklarını belirten PKK'lı teröristler, PKK'nın Avrupa Birliği ülkelerince 'terör örgütü' ilan edilmesini de istemediklerini söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious