PKK kime suikast hazırlığı içinde?

PKK kime suikast hazırlığı içinde?.15846
  • Giriş : 17.11.2008 / 10:31:00
  • Güncelleme : 17.11.2008 / 10:33:53

PKK'nın bir generale suikast planladığı belirlendi. MİT ve emniyet teyakkuzda.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MİT ve emniyet istihbaratı, deşifre olmamak için sık sık yer değiştirdikleri belirlenen suikast timini yakalamak için teyakkuza geçti.Terör örgütü PKK'nın örgüt içindeki "çözülmeyi" engellemek ve tabanına moral vermek için Ankara'da görevli üst düzey bir komutana "suikast" planladığı belirlendi. Korkunç plan, Milli ıstihbarat Teşkilatı'nca (MİT) deşifre edildi.

MİT, yürütülen baskınlar ile büyük zayiata uğrayan PKK'nın üst düzey bir generale suikast gerçekleştirmek için özel eğitimden geçirdiği bir "timi" Ankara'ya gönderdiğini tespit etti. Kuzey Irak'tan yurda sızdıkları belirlenen suikast timinin elinde teknik donanımlı cihazlar ile "zırh" delici silahların bulunduğu istihbaratı alındı.

Modern giyimli kamuflaj

PKK'nın, Kandil Dağı'ndaki kampta bir grup teröristi bomba eğitiminden geçirdiği, metropol kentlerde eylem yapmak üzere eğitilen bu grubun, beraberlerinde A-4 plastik patlayıcı ve düzenekleri soktukları da belirlendi. Modern kıyafetler giyen kadın ve erkek teröristlerin dikkat çekmemek için "karı-koca" ve "sevgili" (çift) rolünde hareket ettikleri belirlendi. Teröristlerin şehir merkezinde keşif yaptıkları ve hedeflere ait yol güzergahlarının "krokisini" çıkardıkları anlaşıldı.

MİT ve emniyet istihbaratı, deşifre olmamak için Ankara'da sık sık yer değiştirdikleri belirlenen suikast timini yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor. MİT, "4 yıldızlı bir generale" dönük suikast planı konusunda başta Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği'ni uyardı. MİT'ten gelen "kripto" üzerine güvenlik güçleri alarma geçirildi. Orgenerallere uygulanan güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkartılırken, komutanların lojmanları ile kullandıkları güzergahlar "hassas" konuma getirildi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*