PKK kimseye acımıyor!

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK, 28 yıllık militanını infaz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kendisine muhalif olanları infaz etmeye devam eden terör örgütü, 1978 yılında PKK'ya katılan ve silahlı kanadın yönetiminde komutan olarak görevlendirilen Ramazan Toptaş'ı (Sarı İbrahim) infaz etti.

Alınan bilgilere göre, PKK'nın dağ kadrosunda 20 yıldır görev yapan Sarı İbrahim'in son dönemlerde müspet görüşleri dağdaki teröristleri etkilediği, PKK'dan ayrılacak yeni bir grup oluşturan PWD' de yöneticileri ile görüştüğü için infaz edildi.

PKK'nın silahlı mücadelesine karşı çıkarak sözde Kürt sorununun silahla çözülemeyeceğini savunan PWD oluşumunda yer alan eski PKK'lılardan bugüne kadar 6'sı infaz edildi.

Terör örgütü PKK, militanın infaz edilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, Sarı İbrahim'in göreve giderken bir kontra saldırısı sonucu hayatını kaybettiğini, saldırgan olay yerinden kaçmak isterken yakalandığını duyurdu.

Örgüt, eski Avrupa Sorumlusu Kani Yılmaz'ı da infaz ettikten sonra aynı açıklamayı yapmıştı. Ancak PWD yöneticileri daha sonra gerçeği açıklamışlardı.

PKK daha önce de Halkın Demokrasi Partisi (HADEP) Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan'ı Diyarbakır'da, eski Avrupa Sorumlusu Kani Yılmaz'ı da Kuzey Irak'ta aynı şekilde infaz etmişti.

İbrahim Sarı 1978 yılında PKK'ya katılmıştı. Sarı, Botan, Diyarbakır, Tunceli, Suriye, Amanos, Karadeniz, Koçgiri (Tunceli), Akdeniz ve GAP bölgesinde örgüt adına komutanlık yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious