PKK kınandı

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Diyarbakır’daki sivil toplum örgütleri PKK’yı kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dün gece PKK’nın Diyarbakır, Şırnak, Hakkari’nin Çukurca ve Van’ın Saray ilçelerinde güvenlik güçlerine yönelik hain saldırılarında, bir üsteğmen, iki asteğmen ve dört er şehit olmuştu. Atatürkçü Düşünce Derneği, Türk Eğitim-Sen, Muharip Gaziler Derneği ve TÜRKAV, terör örgütünün yaptığı saldırıyı kınadı. Sivil toplum örgütleri adına açıklama yaparak 4’ü subay 3’ü er olmak üzere 7 şehide Allah’tan rahmet yakınlarına ve kahraman orduya başsağlığı dileyen Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Dr. Rıza Gül, bu saldırıyı yapanlara insan dahi denilemeyeceğini vurguladı.

Terör olayını nefretle kınadıklarını söyleyen Gül, "Bu topraklarda yaşayan insanlar böyle bir vahşete başvurmazlar. Bunları yapanlara insan dahi denilemez." dedi.

Ulus ve ülke çıkarları için hiçbir geçerli gerekçe ortaya konulmadan hükümet tarafından Türk askerinin Lübnan’a gönderilmek istendiğini dile getiren Gül, Lübnan cehenneminde bir askerin tırnağının kanamasının dahi hiçkimse tarafından Türk ulusuna açıklanamayacağını ve bunun ağır vebalinden kurtulamayacağını kaydetti.

"Bu durum ve koşullarda, üstelik Türkiye’nin kendi güvenlik sorunları dururken Türk askerinin sorunun kaynağı saldırgan İsrail’i korumak için bir Ortadoğu bataklığı Lübnan’a gönderilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez." diyen Gül, "Sivil toplum örgütleri olarak hemen hergün şehit haberleriyle uyanan bizler, Lübnan’a asker gönderme kararının Türkiye Büyük Millet Meclisimizde saygın milletvekillerimiz tarafından reddedilmesini umuyor ve bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious