PKK koordinatörü diye bir şey yok!

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, PKK koordinatörü diye bir isim çıkarıldığını, böyle bir şeyin olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Orgeneral Büyükanıt, valilik ziyaretinde yaptığı açıklamada terörle mücadele ve ABD'nın terörle mücadele koordinatörü ataması konusunda açıklamalarda bulundu.

Büyükanıt, 'PKK koordinatörü' diye bir isim çıkarıldığını böyle bir şeyin olmadığını vurgulayarak, "Ne demek PKK koordinatörü. Tabi bu hemen vatandaşlarımızın aklına şu soruyu getirdi. Yani birileri çıkacak PKK ile Türkiye Cumhuriyeti arasında pazarlık yapacak. Böyle bir şey yok. Terör örgütüyle pazarlık yapılmaz. Zaten görevlendirilen Amerikalının ismi PKK koordinatörü değil. İngilizceden tercüme edildiği zaman tam isim 'PKK ile mücadelede özel temsilci' demek. PKK ile mücadelede, müzakerede değil. İsmini doğru bilmek lazım. Daha çok yeni, konunun üzerinden kısa bir süre geçti. Şuan değerlendirme yapma durumunda değiliz. Şöyle düşünenlerde çıkabiliyor bunu da düzeltmek istiyorum: Türkiye terörle mücadelesini başkalarına mı havale ediyor. Yok, böyle bir şey. Türkiye mücadelesini askeriyle, polisiyle ve yurttaşıyla kendisi yapar. Başka fırsatlar var mı diye bakar. Terörle mücadeleyi özellikle silahlı kuvvetler olarak hiç kimseye havale etmeyiz kendimiz yaparız. Terörle mücadelemiz artan bir kararlılıkla devam edecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Malatya Valisi İbrahim Daşöz, ziyaret anısına Büyükanıt'a kayısı ve plaket hediye ederken, Büyükanıt ise Vali Daşöz'e Genelkurmay şilti verdi.

Öte yandan Orgeneral Yaşar Büyükanıt valilik binasına girişi esnasında düşme tehlikesi geçirdi. Tören mangasını selamlayan Büyükanıt, valilik binası merdivenlerinden çıkarken daha önce yağan yağmur neticesinde kayganlaşan merdivenlerde ayağı kaydı. Küçük bir sendeleme geçiren Büyükanıt, daha sonra kendisini toparlayarak merdivenleri çıkmaya devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious