'PKK Kürt nüfusunu asimile ediyor'

'PKK Kürt nüfusunu asimile ediyor'.13937
  • Giriş : 07.11.2008 / 14:18:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:49:11

Tuncay Güney’le Akşam gazetesinden iş arkadaşı olan Bahattin Çağdaş, hem Güney’i anlattı hem de yıllar önce Tuncay Güney’e sorduğu sorunun cevabını aktardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Her şeyi dalgaya alan Tuncay Güney'den ancak ısrar sonucu cevap alınabildiğini belirten Çağdaş, 'PKK'nın iç yüzü nedir?' sorusuna 'Sebeplerden biri Kürt nüfusunu asimile etmek' cevabını aldığını ancak gerisinin gelmediğini yazdı.

Tuncay Güney'in TVNET'e verdiği röportajdan bir bölümü köşesine taşıyan Bahattin Çağdaş, “Ergenekon davasında şu anda tutuklu bulunan 87 kişinin örgütün sadece ideologları olduğunu, asıl kesimin hala dışarıda olduğuna” dair iddiayı dillendirdi.

YUNANİSTAN KADAR OLABİLMEK VE TUNCAY GÜNEY

Ergenekon Operasyonu ile adı sık sık gündeme gelen Tuncay Güney ile 1995'in ortalarında Akşam Gazetesi'nde tanıştık. Ara sıra karşılaştıkça konuşurduk. Şakacı ve matrak biriydi, bu yönüyle kendisini çevresindekilere çabuk sevdirirdi. Gazeteden arkadaşlarla Güney'in düğününde de bulunmuştuk.


O dönem Güney, bir yerlerden belgeler getirir, bu belgeler gazeteye arka arkaya manşet olurdu. Manşete haber sokabilmek için çabalayan diğer muhabirlerin kafası karışırdı.

Durumda bir bit yeniği olduğunu anlayan, gazetenin babacan köşe yazarlarından İzzet Sedes'de, bir gün tatlı bir şekilde Tuncay Güney'i uyarmıştı. Güney, sadece gülümsemişti.

Her şeyi tiye alan Güney'den, ancak ısrar edersen ciddi yanıtlar alabilirdin.

Bir gün ayak üstü konu PKK dan açıldı, “Nedir bu işin iç yüzü?”diye sormuştum.

“Sebeplerden biri Kürt nüfusunu asimile etmek” dedi, fakat yine arkasını getirmemişti.

Abdülmelik Fırat da, buna benzer bir laf edince, “PKK Kürt gençlerini harcayan bir aygıttır.” Tuncay Güney'i telefonla aradım, 12 yıl önce söylediği bu noktayı hiç değilse şimdi biraz açsın diye. “Bu sıralar konuşamam” dedi.

Şeyh Said'in torunu Abdülmelik Fırat, “Derin devlet çökertilmeden PKK bitmez. PKK Derin Devlet tarafından kurulmuş bir organizasyondur...PKK ve JİTEM beraber çalışıyor...PKK Kürt gençlerini harcayan bir aygıttır...Abdullah Öcalan ile görüşen General Çevik Bir'dir.”

Çevik Bir, şurada da karşımıza çıkıyor.

JİTEM ve diğer konularda bilgi almak için İki kere Genelkurmay'a yazı gönderen, dönemin TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış'a General Çevik Bir yanıt vermiş, “TSK mensuplarının bir dahli yoktur, teessüf ederiz.”

Teessüf ederim!: TDK sözlük karşılığı; “Yazıklar olsun”!

JİTEM'in kurucusu Binbaşı A.Cem Ersever, tam gerçekleri açıklamak isterken öldürülüyor.

Bin kişiyi öldürmüş olabileceğini söyleyen eski Özel Harekatçı Ayhan Çarkın, “Abdullah Çatlı, kullanıldığını anladı karşılarına dikildi ve Ergenekon tarafından öldürüldü...”

Çarkın, kendi davalarının da, eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ve dönemin Cumhurbaşkanı A.Necdet Sezer tarafından alelacele kapatıldığını söylüyor.

1994-95 yılları arasında İnsan Hakları Bakanı Azimet Köylüoğlu vardı. Köylüoğlu, kayıp bir çok kişiyi ararken konu bir yerlere dayanıyor daha öte gitmiyormuş. Bir de o yerlerden tehdit alıp, azar işitiyormuş. Safiyane! kurulan bu bakanlık sessiz sedasız kaldırıldı.

Güneydoğu'da oynanan bu oyunu kim görüp, farkına varıp karşı çıktıysa öldürülüyor.

Orgeneral Eşref Bitlis, Tuğgeneral Bahtiyar Aydın, Polis Müdürü Gaffar Okan vb.gibi.

Yani bitirmek isteyeni bitiriyorlar!

Son zamanlarda ülkede sokak gösterileri artmaya başladı! Tuncay Güney, “Gazi Mahallesi olaylarını da Ergenekon çıkarmıştı” diyor...!

TVNET'de Bedir Acar'a konuşan Güney, Ergenekon davasında şu anda tutuklu bulunan 87 kişinin örgütün sadece ideologları olduğunu, asıl kesimin hala dışarıda olduğunu söylüyor.

Yunanistan bile bağırsaklarını ( GLADİO-Ergenekon) temizledi biz bir Yunanistan kadar bile olamadık diyen Tuncay Güney, “Bizi senelerce yapay olaylarla kandırdılar, oyaladılar, aldattılar. Dışarıda düşman arattılar. Düşman bizim içimizde.”

Olağanüstü birşey olmaz ise, birileri birileriyle anlaşıp, karşılıklı menfaatler çerçevesinde Ergenekon Davası'nın örtbas edileceğini ekliyor Güney.

Evet, Türkiye'de bir gün en azından Yunanistan gibi bağırsaklarını temizleyebilecek mi?

Türk televizyonlarında ilk kez, ayrıntılı şekilde Ergenekon'u anlatan Tuncay Güney'in TVNET'e verdiği özel röportajının tamamını bu adresten izleyebilirsiniz: http://tvnet.tv.tr/OzelRoportaj.aspx

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*