PKK liderlerinden Karayılan'ın köyünde sessizlik hakim

PKK liderlerinden Karayılan'ın köyünde sessizlik hakim.33774
  • Giriş : 06.05.2008 / 08:26:00

PKK'nın lider kadrosunda ve ABD'nin arananlar listesinde bulunan Murat Karayılan'ın öldürüldüğü iddia ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terörist başı Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin ardından örgütün başına geçen Murat Karayılan'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 1 Mayıs 2008 tarihindeki hava operasyonunda öldüğüne dair iddialar gündeme gelirken, Karayılan'ın köyünde sessizlik hüküm sürüyor. Yakınları, Murat Karayılan'ın öldürüldüğüne dair kendilerine bir bilgi ulaşmadığını söyledi.

Murat Karayılan'ın kardeşi Bozan Karayılan köyde bulunmazken, kız kardeşleri olayla ilgili konuşmayacaklarını ve basında yanıltıcı ve çarptırıcı haberlere yer verildiğini savundu. Yakınları ise, "Biz de haberleri basından takip ediyoruz. Bizim kendisiyle herhangi bir görüşmemiz olmadı, bu mümkün değil. Öldüğüne inanmıyoruz" diye konuştu.

Örgütün lider konumundaki Murat Karayılan'ın yıllarca kaldığı Kandil Dağı'nda bu tür haberlerin sıkça çıktığını belirten köylüler, bu haberlerin şimdiye kadar asılsız çıktığını söyledi. Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine bağlı Konak köyü Sakaltutan mezrasında yaşayan köylüler ise konu hakkında hiçbir açıklamada bulunmayacaklarını söyledi.

Bu arada, Murat Karayılan'ın Sakaltutan köyünde 2005 yılında hayatını kaybeden annesi Zeynep Karayılan'ın mezar taşında "Muradın annesi" ifadesinin bulunduğu görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious