PKK sempatizanı 'muavin' tutuklandı

PKK sempatizanı 'muavin' tutuklandı.12214
  • Giriş : 28.02.2008 / 17:20:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde, şehirlerarası yolcu otobüsünde muavin olarak çalışan bir kişi, yolcularla sohbetinde terör örgütünün propagandası yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Antalya'dan Adana'ya sefer yapan yolcu otobüsünde muavin olarak çalışan Ziya Ö'nün (22), yolcularla sohbet ederken, Irak'ın kuzeyine yapılan operasyonları benimsemediğini, askere gitmemek gerektiğini, kendisinin hiçbir zaman askere gitmeyeceğini söyleyerek, Türk Silahlı Kuvvetlerini kötüleyici, terör örgütü hakkında da övücü ifadeler kullandığı belirtildi.

Aralarında askerlerin de bulunduğu bazı yolcuların telefonla durumu jandarmaya bildirmeleri üzerine, otobüs Kestel beldesinde jandarma tarafından durduruldu. Yolcuların da ifadesinin alınmasının ardından gözaltına alınarak karakola götürülen Ziya Ö, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadesinden sonra tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ziya Ö, terör örgütünün propagandasını yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Ziya Ö'nün yoklama kaçağı olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious