PKK tarafından kaçırılan 8 asker Diyarbakır'a getirildi

PKK tarafından kaçırılan 8 asker Diyarbakır'a getirildi.9909
  • Giriş : 04.11.2007 / 13:17:00

PKK tarafından kaçırılan 8 asker Diyarbakır'a getirildi. Askerlerin, bugün Ankara'ya gönderileceği belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

14 gündür haber alınamayan 8 güvenlik görevlisi, iki hafta sonra serbest bırakıldı. Irak'ta serbest bırakılan güvenlik görevlileri, Türkiye'ye doğru yola çıktı. Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde 8 Türk askeri için hazır bekletilen uçak, Türkiye'ye gitmek üzere havalandı.

Sıkı güvenlik önlemleri altında Erbil havaalanına getirilen 8 Türk askeri, burada bekleyen uçağa bindirildi. Türkiye'ye doğru havalanan uçak, Diyarbakır Askeri Havaalanı'na indi. Burada bekletilen askerlerin, bugün askeri bir uçakla Ankara'ya gönderileceği belirtiliyor. Askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken; kısa zamanda aileleriyle görüştürülecek.

Kaçırılan askerlerin serbest bırakılmasına ilişkin Genelkurmay Başkanlığı da yaptığı açıklamada, 22 Ekim 2007 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından Hakkari Dağlıca'da PKK terör örgütü mensupları ile meydana gelen çatışmada 8 TSK personeli ile irtibatın kesildiği hatırlatıldı. Genelkurmay açıklamasında, "Anılan 8 personel 04 Kasım 2007 tarihi itibarıyla TSK bünyesine katılmış bulunmaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Açıklamada, Genelkurmay, askerlerin ne şekilde bulunduğuna ilişkin bir bilgi vermedi. Terör örgütü tarafından kaçırılan 8 askerin isimleri şöyle: "Piyade Er Ramazan Yüce-Mardin, Er İrfan Beyaz-Gaziantep, Çavuş Mehmet Şenkul-Niğde, Er Nihat Başova -Konya/Cihanbeyli, Er İlhami Demir-Ağrı/Patnos, Er Fatih Atakul-Denizli, Uzman Çavuş Halis Tan-Adana, Er Özhan Şabanoğlu-Hatay"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious