PKK terör örgütüne eş zamanlı baskın

PKK terör örgütüne eş zamanlı baskın.16042
  • Giriş : 12.01.2009 / 12:27:00

Mersin, Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Şırnak'ta terör örgütüne yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 33 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, düzenlediği basın toplantısında, ''terör örgütünün gençlik yapılanması içinde faaliyet göstererek, korsan gösteri, terör örgütü ve elebaşı lehine slogan atmak, güvenlik güçleri ve araçlarına, vatandaşlara ait ev, iş yeri ve araçlara, kamuya ait araçlara saldırı düzenlemek, silahlı faaliyet göstermek üzere kırsal alana eleman göndermek, örgüte maddi gelir temin etme faaliyetlerini yürütmek, eylem ve faaliyetlerde bulunmak'' ile suçlanan kişilerin yakalanması için operasyon düzenlendiğini söyledi.

Mersin merkezli olarak Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Şırnak'ta eş zamanlı yapılan operasyonda 33 kişinin gözaltına alındığını belirten Vali Aksoy, yaşları küçük 4 kişi hakkında Çocuk Şube Müdürlüğünce işlem yapıldığını bildirdi.

Vali Aksoy, zanlıların ev ve üzerlerinde yapılan aramalarda, örgüte finans aktarımında kullanılan banka hesap kartı, 51 cep telefonu, 50 sim kart ve 15 hafıza kartı, 5 bilgisayar, 3 flaş bellek, 108 CD, 6 kamera kaseti, fotoğraf makinesi, çok sayıda örgütsel doküman, kitap, dergi ve fotoğraf ele geçirildiğini ifade etti.

Aksoy, zanlıların ''Terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, kanunsuz ve şiddet içeren sokak eylemlerini organize etmek ve katılmak, örgütün kamplarına eleman aktarmak, terör örgütü adına şahısları darp ve tehdit etmek'' suçlarından mahkemeye sevk edileceğini kaydetti.

Vali Aksoy, ''Emniyet Müdürlüğümüzce halkımızın huzurunu, güvenliğini ve can emniyetini hedef alan her türlü suç şebekesine karşı amansız mücadele verildiği gibi, özellikle insanlık düşmanı terör örgütlerine yönelik mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir'' dedi.

Toplantıda, Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer de hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*