PKK terör örgütüne yardım eden 3 muhtar tutuklandı

PKK  terör örgütüne yardım eden 3 muhtar tutuklandı.8599
  • Giriş : 09.09.2007 / 13:45:00
  • Güncelleme : 09.09.2007 / 13:48:41

Batman'ın Gercüş ilçesinde PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yapan 3 muhtar tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, önceki gün bir ihbarı değerlendiren Gercüş ilçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Ardıç köyü muhtarı Hüsnü Aydın'ın evine baskın düzenledi.

Baskında 10 yıl önce PKK terör örgütüne katılan Gercüş ilçesi Hisar beldesi nüfusuna kayıtlı 'Ciğer' kod adlı M.E. (Metin Efetürk) isimli örgüt mensubu yakalandı. Olayla ilgili Ardıç Köyü muhtarı Hüsnü Aydın, köyün eski muhtarı Osman Çetin ve Gercüş ilçesi Serinköy muhtarı Menaf Güneş gözaltına alındı. Savcılığa çıkarılan 3 muhtartutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme heyeti, 3 muhtarı 'yardım ve yataklık' suçundan tutukladı. Haklarında tutuklama kararı verilen Aydın, Çetin ve Güneş, Mardin'in Midyat ilçesinde bulunan M Tipi Cezaevi'ne konuldu. Tutuklama kararı verilen 3 muhtarın yakalanan PKK'lı terörist M.E. ile aynı odada bulundukları belirtildi.

Yapılan operasyonda yakalanan M.E.'nin üzerinde bir adet kaleşnikof piyade tüfeği, 150 adet kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, beş adet kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, iki adet el bombası, bir adet telsiz, bir adet el dürbünü, muhtelif giyecek ve yaşam malzemesi ele geçirildi.


İha

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious