PKK terörü bitmek bilmiyor! Türkiye şehitlerine ağlıyor

  • Giriş : 06.08.2007 / 09:40:00

Önceki gün Diyarbakır’dan gelen acı haberle sarsılan Türkiye, dün de teröre kurban verdiği evlatlarını uğurladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk tören şehit Onbaşı Himmet Aydemir için Amasya’da düzenlendi

Türkiye dün yine teröre kurban verdiği şehitlerini uğurladı. Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsalında haziran ayında askeri aracın mayına çarpması sonucu meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan Piyade Onbaşı Himmet Aydemir'in cenazesi, memleketi Amasya'nın Taşova ilçesinde toprağa verildi.

VATAN SAĞOLSUN

Şehit Onbaşı Aydemir (21) için Merkez Çarşı Camii'nde düzenlenen tören sırasında ayakta durmakta güçlük çeken baba Basri Aydemir ve anne Meliha Aydemir, oğullarının şehit olması karşısında “vatan sağ olsun" dediler. Cenaze namazının ardından, şehit Aydemir'in naaşı omuzlarda cenaze arabasına kadar taşındı. Bu sırada vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan attılar. Daha sonra Şehit Onbaşı Aydemir, doğum yeri olan Gürsu köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

SUBAYLAR UĞURLANDI

Balaban köyü yakınlarında önceki akşam saatlerinde güvenlik güçlerinin geçişi sırasında, terör örgütü PKK üyelerince daha önce yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan astsubaylar Abdullah Şaştım ve Mehmet Özdemir ile şehit er Ayhan Güngör için Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tören düzenlendi. Törenin ardından şehit astsubay Mehmet Özdemir'in cenazesi Ankara'ya, şehit astsubay Abdullah Şaştım'ın cenazesi Kayseri'ye, şehit er Ayhan Güngör'ün cenazesi de Adana'ya gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious