PKK Türk helikopterini vurdu!

  • Giriş : 04.06.2007 / 22:55:00

PKK, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde içinde Cobra tipi bir askeri helikopteri vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki Kocatepe Karakolu'na düzenlenen saldırıda 7 askerin şehit olmasın ardından PKK, akşam saatlerinde Hakkari’nin Çukurca ilçesinde içinde rütbeli subayların da bulunduğu Cobra tipi bir askeri helikopteri vurdu.

Çukurca yakınlarında roketatarla vurulan helikopter yanarak kuzey Irak'da bir köye zorunlu iniş yaptı. Kuzey Irak'ın serewe köyü yakınlarına inen Cobra helikopterde bulunanlar kurdukları telsiz bağlantısı ile yerlerini üsse bildirdiler. Yapılan saldırıyı ve helikopterin Kuzey Irak'ın bir köyüne indiğinin haber alınması üzerine Türk askerleri de vurulan helikopteri ve içindeki askerleri kurtarmak için sınırdan içeriye girerek harekat başlattı.

TERÖRİSTLERİ DE KOVALAMAYA BAŞLADI

TSK, da teröristlerin zorunlu iniş yapan helikopterin bulunduğu köye ulaşmasını engellemek amacıyla Kuzey Irak içlerinde sıcak takip operasyonu başlattı. Uçaklar bölgeyi havadan vururken, TSK’dan bir birliğin de teröristleri karadan ‘kovaladığı’ belirtiliyor.

Bu arada, PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı da Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalındaki sınır hattında 'Türk ordusunun hava destekli operasyonu sırasında bir Cobra helikopterin' teröristler tarafından düşürüldüğünü öne sürdü. Haberde, Çukurca kırsalında uçaksavarla vurulan helikopterin alev alarak sınır hattındaki bir köy karakolu yakınlarında zorunlu iniş yaptığı kaydedildi. Haberde, helikopterin vurulması ardından operasyon alanının Türk uçakları tarafından yoğun bir şekilde bombalandığı iddia edildi.

Uçaksavarla vurulan helikopterin alev alarak sınır hattındaki bir köy karakolu yakınlarında zorunlu iniş yaptığı kaydedildi. Haberde, helikopterin vurulması ardından operasyon alanının Türk uçakları tarafından yoğun bir şekilde bombalandığı iddia edildi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious