PKK Türkiye'ye tehdit savurdu

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK, kuruluş yıldönümünde yayınladığı açıklamada Türkiye'nin sözde ateşkese cevap vermesi çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sözde Kongra-Gel Başkanlığı diye yapılan açıklamada "Biz bütün bu şanlı mücadele sürecine bağlıyız, kararlıyız, alternatifsiz değiliz, ya adım atılır ve diyalog yoluyla çözüm bulunur, ya da herkes sonucuna katlanır." ifadeleri kullanıldı.

PKK'nın Kürt halkının kaderini ve makus talihini değiştirdiğinin savunulduğu açıklamada, örgütün Kuzey Irak, Türkiye, Suriye, Irak, İran ve Ortadoğu ile dünyayı etkisi altına aldığı iddia edildi.

1 Ekim'de sözde ateşkesi talepler üzerine aldıklarını açıklayan örgüt, "Çözüm için halen hiçbir adım atılmış değildir. Türk hükümeti sessizdir, gelişmeleri seyrediyor. Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. PKK'nın kuruluş yıldönümü vesilesiyle, Türkiye Devleti yöneticilerine bir kez daha hatırlatıyoruz. Biz bütün bu şanlı mücadele sürecine bağlıyız, kararlıyız, alternatifsiz değiliz, ya adım atılır ve diyalog yoluyla çözüm bulunur, ya da herkes sonucuna katlanır." tehditlerini savurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious