PKK üyesi 20 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi

PKK üyesi 20 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.12059
  • Giriş : 30.09.2007 / 00:30:00
  • Güncelleme : 30.09.2007 / 01:01:05

Şırnak'da 15 günden bu yana aralıksız sürdürülen operasyonda 20 terörist ölü ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında 15 günden bu yana aralıksız sürdürülen operasyonda terör örgütü PKK üyesi 20 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Şırnak'ta güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren 20 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin hiçbir zayiat vermeden operasyonu sonuçlandırdığı belirtildi.

Valilik, operasyon kapsamında bölgede yapılan aramalarda çok sayıda mağara, barınak, sığınak, depo ve kamp yerinin bulunduğu, bol miktarda yiyecek, giyecek, sıhhi malzeme, akaryakıt ve yaşam malzemesinin ele geçirildiğini duyurdu.

Açıklamada, "Terör örgütünün bölgede kışın barınmasına yönelik hazırlıklarına büyük darbe vurulmuştur. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için büyük kararlıkla sürdürülen operasyonlara ve örgütün kış hazırlıklarına darbe vurulmasına diğer bölgelerde de devam edilmektedir" denildi.

Tunceli:
Tunceli Hozat kırsalında terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda ise 1 terörist ölü, 1 terörist de yaralı olarak ele geçirildi.

Bu arada dün Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Tekeli köyü yolunda, 10 kilogram patlayıcı madde kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği, Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde de 1 kilogram patlayıcı madde kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bu düzenekler imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious