'PKK vuruyor, AKP duruyor'

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Şehit Ahmet Güngör'ün cenaze törenine katılanlar, Türk bayrakları açıp, 'PKK vuruyor, AKP duruyor', `Kahrolsun PKK', `Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli'de güvenlik güçleri ile 13 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmada şehit olan 36 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Güngör'ün cenazesi memleketi Mersin'in Tarsus İlçesi'nde toprağa verildi. Törende bir yakını şehidin oğlunu kucaklayıp havaya kaldırarak, "İşte bir vatan evladı daha" diye bağırdı.

Evli ve 2 çocuk babası Ahmet Güngör'ün, Devlet Hastanesi Morgu'ndan alınan cenazesi Ulu Camii'ye getirildi. Buradaki törene, Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Veysel Kösele, Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, İl Jandarma Komutanı Albay Cahit Rüstem Şen, Mersin Emniyet Müdür Vekili Süleyman Ekizer, şehidin yakınları ile birlikte yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Törende şehit annesi 68 yaşındaki Şükran Güngör ve babası 72 yaşındaki Mehmet Güngör, camiye getirilen tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Güngör'ün eşi 30 yaşındaki Şerife, oğlu 11 yaşındaki Yasin ve kızı 7 yaşındaki Esra'nın gözyaşları törene katılan herkesi ağlattı. Anne Şükran Güngör, kendisini tabuttan çekip alarak teselli etmeye çalışan bir astsubaya sıkıca sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze törenine katılan üst rütbeli subaylar da şehit annesinin elini öperek teselli etmeye çalıştı.

İŞTE BİR VATAN EVLADI DAHA Bu arada bir yakını şehidin oğlu Yasin'i kucağına alarak havaya kaldırıp, "İşte bir vatan evladı daha feda olsun" diye bağırdı. Bunun üzerine törene katılanlar PKK aleyhine sloganlar attı.

Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, omuzlara alınarak top arabasına konuldu. Cenazeye katılan binlerce kişinin eşlik ettiği cenaze konvoy halinde Emirler Köyü'ne götürüldü. Cenaze törenine katılanlar, Türk bayrakları açıp, "PKK vuruyor, AKP duruyor', `Kahrolsun PKK', `Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı. Ayrıca, `Kelle değil şehit', `Kahrolsun PKK' ve `Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazılı dövizler açıldı.

Cenaze köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious